Dienstleistungen - 24337-2023
Submission deadline has been amended by:  86139-2023
Polen-Warschau: Reparatur- und Wartungsdienste
2023/S 010-024337
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pełnienie stałego serwisu, konserwacji i utrzymania urządzeń i instalacji na dworcu Szczecin Główny w latach 2023-2025
Referenznummer der Bekanntmachung: KFZ/2023/WNP-014272/2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie w stałej sprawności technicznej instalacji i urządzeń, wykonywanie przeglądów technicznych, czynności konserwacyjnych oraz usuwanie awarii instalacji, systemów i urządzeń elektrycznych wysokoprądowych, wod-kan., klimatyzacji, wentylacji oraz pełnienie pogotowia technicznego w trybie 24 godzin na dobę, przez 7 dni
w tygodniu przez cały okres trwania Umowy w obiekcie dworca PKP Szczecin Główny.
2.Opis przedmiotu zamówienia, zwany dalej: „OPZ”, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania Przedmiotu zamówienia na zasadach i warunkach określonych we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ dalej jako „Wzór Umowy” oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
42416000 Aufzüge, Schrägaufzüge, Hebezeuge, Rolltreppen und Rollsteige
50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
50760000 Reparatur und Wartung von öffentlichen Toiletten
71356100 Technische Überwachung
42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca lub podwykonawca, jest zobowiązany do zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących pracę, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. 2022 r., poz. 1510 z późn. zm.). Zobowiązanie do zatrudnienia dotyczy pracowników, którzy w ramach umowy, która zostanie zawarta w wyniku udzielenia przedmiotowego zamówienia, będą wykonywać czynności określone w § 2 ust. 4) Wzoru Umowy – Załącznik nr 10 do SWZ.
2. Zasady dokumentowania zatrudnienia, kontroli spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowienia dotyczące sankcji z tytułu ich niespełnienia, określone zostały we Wzorze Umowy, stanowiącym Załączniku nr 10 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji zamówienia osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, wymienione w rozdz. IX ust. 2 pkt 4) lit. b) SWZ, porozumiewały się
z Zamawiającym w języku polskim lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego.
W korespondencji pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski, przy czym Zamawiający w tym przypadku wymaga posługiwania się przez personel Wykonawcy językiem polskim w stopniu zaawansowanym C1 - zgodnie ze skalą przyjętą przez Radę Europy – CEFR Common European Framework lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego, natomiast w korespondencji pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym za obowiązujący uznaje się język polski w co najmniej wyżej wymienionym stopniu zaawansowania.
4. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania wszelkich czynności wynikających z SWZ oraz przestrzegania wymagań „Procedury dotyczącej wymagań w zakresie BHP wobec Wykonawców oraz Podwykonawców realizujących usługi na rzecz PKP S.A.” - która stanowi Załącznik nr 6 do Wzoru Umowy (w zakresie przepisów BHP).