Dienstleistungen - 29476-2019
Griechenland-Thessaloniki: Transport von Haushaltsabfällen
2019/S 014-029476
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Σύμβαση για τη «Μεταφόρτωση και μεταφορά των Αστικών Στερεών Αποβλήτων (Α.Σ.Α.) και των ανακυκλώσιμων υλικών (υλικών συσκευασίας), του Δήμου Σιθωνίας, για χρονική διάρκεια δύο (2) ετών, με δικαίωμα προαίρε».
Referenznummer der Bekanntmachung: 47/2017
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών μεταφόρτωσης και μεταφοράς των αστικών στερεών αποβλήτων του Δήμου Σιθωνίας, από τον Σταθμό Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων (Σ.Μ.Α.) Νικήτης, στους χώρους τελικής διάθεσής τους, καθώς και η μεταφορά των ανακυκλώσιμων υλικών (υλικών συσκευασίας) από το Σ.Μ.Α. Νικήτης, στο Κέντρο Διαλογής Ανακυκλώσιμων Υλικών (Κ.Δ.Α.Υ.) Θέρμης, δυνάμει της από 25.12.2012 προγραμματικής σύμβασης, που έχει υπογραφεί μεταξύ του Δήμου Σιθωνίας και της Ε.Ε.Α.Α. Α.Ε..
Ειδικότερα, σύμφωνα με την υπ’αριθμ.1095/2017 απόφαση της Εκτελεστικής Επιτροπής του Περιφερειακού Συνδέσμου (ΑΔΑ: 7ΧΨΛΟΞΧΝ-Δ0Ι), τα παραγόμενα απόβλητα του Δήμου Σιθωνίας θα διατίθενται, επί το πλείστον, στον Χ.Υ.Τ.Α. Ανθεμούντα, ενώ ποσότητα που δεν θα υπερβαίνει τους 2.550 tn ετησίως, δύναται, για διαχειριστικούς λόγους, να μεταφέρεται στον Χ.Υ.Τ.Α. Πολυγύρου (η ως άνω απόφαση πάρθηκε, σύμφωνα και με το με Α.Π. 12654/29.9.2017 έγγραφο, του Γραφείου Χαλκιδικής της Περιφερειακής Διεύθυνσης Στερεών Αποβλήτων, προκειμένου να είναι εφικτή).
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Σύμβαση για τη «Μεταφόρτωση και μεταφορά των Αστικών Στερεών Αποβλήτων (Α.Σ.Α.) και των ανακυκλώσιμων υλικών (υλικών συσκευασίας), του Δήμου Σιθωνίας, για χρονική διάρκεια δύο (2) ετών, με δικαίωμα προαίρεσης ενός (1) έτους», ποσού 627 397,00 EUR (χωρίς τον ΦΠΑ 24 %) και ποσό προαίρεσης 313 698,50 EUR.
Συνολικό ποσό σύμβασης: 941 095,50 EUR (ποσό μαζί με την προαίρεση), μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ.