Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Toimitilaturvallisuuden asiantuntijapalvelut 2022–2026 (DPS)
Referenznummer der Bekanntmachung: HANSEL DPS 00632
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79417000 Sicherheitsberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hansel Oy:n tavoitteena on perustaa dynaaminen hankintajärjestelmä, jonka kohteena on toimitilaturvallisuuteen liittyvät asiantuntijapalvelut osallistumispyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Toimitilaturvallisuuteen liittyviksi järjestelmiksi katsotaan tässä yhteydessä erityisesti kameravalvonta-, rikosilmoitin- ja kulunvalvontajärjestelmät, mutta niitä voivat olla myös mm. paloilmoitin-, äänievakuointi-, lukitus-, äänievakuointi-, ryöstöilmaisu- ja henkilöturvajärjestelmät sekä erilaiset rakenteelliset suojaukset.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: