Lieferungen - 40266-2019
Rumänien-Arad: Computeranlagen und Zubehör
2019/S 019-040266
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii și servicii necesare pentru repararea și întreținerea calculatoarelor și echipamentelor informatice (servere, stații de [...] detalii pe www.e-licitatie.ro
Referenznummer der Bekanntmachung: 2
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30200000 Computeranlagen und Zubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii şi servicii necesare pentru repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi echipamentelor informatice (servere, staţii de lucru, laptop-uri, imprimante, plotere, calculatoare, component active şi pasive de reţea) din Primăria Municipiului Arad, conform cerinţelor caietului de sarcini. Valoarea estimata a acordului-cadru este între 1 909 646 RON şi între 4 322 072 RON.
Valoarea maxima a contractului subsecvent este de 1 080 518 RON fara TVA si valoarea minima estimata a contractului subsecvent este de 477 411,50 RON fara TVA.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30237000 Teile und Zubehör für Computer
50312300 Wartung und Reparatur von Datennetzeinrichtungen
50312600 Wartung und Reparatur von Informationstechnologieeinrichtungen
50320000 Reparatur und Wartung von Personalcomputern
50323000 Wartung und Reparatur von Computerperipheriegeräten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord-cadru de furnizare de piese, accesorii şi servicii necesare pentru repararea şi întreţinerea calculatoarelor şi echipamentelor informatice (servere, staţii de lucru, laptop-uri, imprimante, plotere, calculatoare, component active şi pasive de reţea) din Primăria Municipiului Arad, conform cerinţelor caietului de sarcini. Cantităţile sunt cele prevăzute în Caietul de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor de clarificare adresate in termenul prevazut la sectiunea I.3) (12 zile) cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, în conformitate cu prev. art. 160 şi 161 din Legea 98/2016, cu modificările şi completările ulterioare.
Licitatie deschisa, cu incheierea unui acord-cadru pe 4 ani. Frecventa de încheiere a contractelor subsecvente este de minim 2 contracte subsecvente pe an, in limita necesitatilor Autoritatii Contractante si a fondurilor bugetare aprobate.