II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Planung, Durchführung und IT-Lösungsprozesse des Gerichtshofs
Referenznummer der Bekanntmachung: COJ-PROC-18/025
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Gegenstand dieser Ausschreibung ist die Erbringung der folgenden Dienstleistungen:
— Analyse und Planung von IT-Lösungen (neue oder Weiterentwicklung der bestehenden),
— detaillierte technische Spezifikation von IT-Lösungen (neuen oder Weiterentwicklung der bestehenden) auf der Basis einer Konzeptstudie,
— Umsetzung von IT-Lösungen (neuen oder Weiterentwicklung der bestehenden) (auf der Basis einer Konzeptstudie und der detaillierten technischen Spezifikationen),
— Berichtigung der Funktionsfehler der IT-Lösungen/Support Niveau 3,
— Akkreditierung der IT-Lösungen (neue oder Weiterentwicklung der bestehenden),
— Verwaltung des Entwicklungsrahmens,
— Support Niveau 1 und 2 für die Nutzer (IT-Helpdesk , mobil, per Telefon),
— Nutzung der Infrastrukturen des Gerichtshofs (einschließlich der Netzwerke und Multimedia),
— Telefonzentrale.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 55 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Analyse, Planung und Akkreditierung von IT-Lösungen
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72820000 Computerprüfung
72223000 Prüfung von Informationstechnologieanforderungen
72226000 Beratung im Bereich Abnahmeprüfung von Systemsoftware
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
— Analyse- und Planung von IT-Lösungen,
— Akkreditierungs von IT-Lösungen.
Umsetzung von IT-Lösungen
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72212000 Programmierung von Anwendersoftware
72246000 Systemberatung
72267000 Software-Wartung und -Reparatur
72227000 Beratung im Bereich Software-Integration
— technischen Spezifikation von IT-Lösungen,
— Umsetzung von IT-Lösungen,
— Berichtigung der Funktionsfehler der IT-Lösungen und des Support Niveau 3,
Prozesse und Nutzer-Support
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)72710000 Lokalnetz
72720000 Fernnetzdienste
72611000 Technische Computerunterstützung
71311300 Beratung im Bereich Infrastrukturen
— Helpdesk,
— Nutzung der Infrastrukturen,
— Telefonzentrale,
— Support und Infrastruktur auf Anfrage,
— Multimedia-Unterstützung.
II kohta: Kohde
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Euroopan unionin tuomioistuimen tietoteknisten ratkaisujen suunnittelu ja toteutus sekä niiden toiminnasta huolehtiminen
Viitenumero: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintamenettelyn kohteena on seuraavien palvelujen toimittaminen:
— tietoteknisten ratkaisujen analysointi ja suunnittelu (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen),
— tietoteknisiä ratkaisuja koskevat yksityiskohtaiset tekniset eritelmät (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen) suunnitteluasiakirjojen perusteella,
— tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen) (suunnitteluasiakirjojen ja yksityiskohtaisten teknisten eritelmien perusteella),
— tietoteknisten virheiden toimintaongelmien korjaaminen ja tason 3 tuki,
— tietoteknisten ratkaisujen hyväksyntä (uudet ratkaisut tai olemassa olevien ratkaisujen kehittäminen),
— kehityspuitteiden hallinnointi,
— tason 1 ja 2 käyttäjätuki (tietotekninen helpdesk-palvelu, mobiili- ja puhelinpalvelu),
— tuomioistuimen infrastruktuurien käyttö (mukaan luettuina verkot ja multimediainfrastruktuuri),
— puhelinkeskuspalvelut.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 55 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
Tarjoukset voivat koskea kaikkia osia
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Tietoteknisten ratkaisujen analysointi, suunnittelu ja hyväksyntä
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72820000 Tietokoneiden testauspalvelut
72223000 Tietoteknisten vaatimusten arviointipalvelut
72226000 Varusohjelmiston hyväksymistestausta koskevat konsulttipalvelut
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
— tietoteknisten ratkaisujen analysointi- ja suunnittelu,
— tietoteknisten ratkaisujen hyväksyntä.
Tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen
Osa nro: 2
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72212000 Sovellusohjelmiston ohjelmointipalvelut
72246000 Järjestelmiä koskevat konsulttipalvelut
72267000 Ohjelmistojen ylläpito- ja korjauspalvelut
72227000 Ohjelmiston integrointia koskevat konsulttipalvelut
— tietoteknisen ratkaisun teknisten eritelmien laatiminen,
— tietoteknisten ratkaisujen toteuttaminen,
— tietoteknisten virheiden korjaaminen ja tason 3 tuki,
— kehityspuitteiden hallinnointi.
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)72710000 Lähiverkkopalvelut
72720000 Alueverkkopalvelut
72611000 Tietokoneisiin liittyvät tekniset tukipalvelut
71311300 Infrastruktuuria koskevat konsulttipalvelut
— helpdesk-palvelu,
— infrastruktuurien käyttö,
— puhelinkeskuspalvelut,
— pyynnöstä toimitettava tuki ja infrastruktuuri,
— multimediatuki.
II dalis: Objektas
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Teisingumo Teismo IT sprendimų projektavimas, įgyvendinimas ir diegimas
Nuorodos numeris: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas72000000 IT paslaugos: konsultavimas, programinės įrangos kūrimas, internetas ir aptarnavimo paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas yra teikti šias paslaugas:
— IT sprendimų analizė ir projektavimas (naujų ar esamų tobulinimas),
— išsami IT sprendimų techninė specifikacija (naujų ar esamų tobulinimas), remiantis projektavimo dokumentų rinkiniu,
— IT sprendimų įgyvendinimas (naujų ar esamų tobulinimas) (remiantis projektavimo dokumentų rinkiniu ir išsamiomis techninėmis specifikacijomis),
— IT sprendimų eksploatacinių klaidų taisymas ir paramos 3 lygis,
— IT sprendimų (naujų ar esamų patobulintų) patvirtinimas,
— plėtros valdymas,
— 1 ir 2 lygio pagalba vartotojams (IT, mobilaus ryšio, telekomunikacijos pagalba),
— Teismo infrastruktūros (įskaitant tinklus ir multimedijos priemones) eksploatacija,
— telefonų komutatorius.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 55 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: taip
Pasiūlymai gali būti teikiami dėl visų pirkimo dalių
II.2)Aprašymas
II.2.1)Pavadinimas:
IT sprendimų analizė, projektavimas ir patvirtinimas
Pirkimo dalies Nr.: 1
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72820000 Kompiuterių tikrinimo paslaugos
72223000 Informacijos technologijos reikalavimų peržiūros paslaugos
72226000 Sisteminės programinės įrangos priimtinumo tikrinimo konsultacinės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
— IT sprendimų analizė ir projektavimas,
— IT sprendimų patvirtinimas.
IT sprendimų įgyvendinimas
Pirkimo dalies Nr.: 2
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72212000 Programavimo paslaugos, susijusios su taikomąja programine įranga
72246000 Sistemų konsultacinės paslaugos
72267000 Programinės įrangos priežiūros ir tvarkymo paslaugos
72227000 Programinės įrangos integravimo konsultacinės paslaugos
— IT sprendimų techninės specifikacijos,
— IT sprendimų įgyvendinimas,
— IT sprendimų klaidų taisymas ir paramos 3 lygis,
— plėtros sistemos valdymas.
Operacijos ir pagalba naudotojams
Pirkimo dalies Nr.: 3
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)72710000 Vietinio tinklo paslaugos
72720000 Teritorinio tinklo paslaugos
72611000 Techninės kompiuterių palaikymo paslaugos
71311300 Infrastruktūros darbų konsultacinės paslaugos
— Pagalbos tarnyba („Helpdesk“),
— infrastruktūros eksploatavimas,
— telefonų komutatorius,
— pagalba ir infrastruktūra pagal poreikį,
— multimedijos palaikymas.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Disinn, twettiq u operazzjonijiet tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter tal-Qorti tal-Ġustizzja
Numru ta' referenza: COJ-PROC-18/025
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV72000000 Servizzi ta' IT: konsulenza, żvilupp ta' softwer, Internet u appoġġ
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' dan il-kuntratt hu l-provvista tas-servizzi li ġejjin:
— l-analiżi u d-disinn ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti),
— l-ispeċifikazzjoni teknika ddettaljata ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti) fuq il-bażi ta' dokumentazzjoni tad-disinn,
— it-twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti) (fuq il-bażi ta' dokumentazzjoni tad-disinn u ta' speċifikazzjonijiet tekniċi ddettaljati),
— it-tiswija tal-iżbalji fil-funzjonament tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter/appoġġ tal-livell 3,
— l-approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter (ġodda jew evoluzzjoni ta' dawk eżistenti),
— l-immaniġġjar tal-qafas ta' żvilupp,
— l-appoġġ tal-livell 1 u 2 lill-utenti (Helpdesk fuq il-kompjuter, fuq il-mowbajl, fuq it-telefon),
— l-isfruttar tal-infrastrutturi tal-Qorti (inklużi n-netwerks u l-multimidja),
— l-iswiċċbord.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 55 000 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal il-lottijiet kollha
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Analiżi, disinn u approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK72820000 Servizzi tat-testijiet ta' kompjuters
72223000 Servizzi tar-reviżjoni tal-ħtiġiet teknoloġiċi ta' l-informatika
72226000 Servizzi ta' konsulenza dwar it-testijiet ta' l-aċċettazzjoni tas-sistema tas-software
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
— analiżi u disinn tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter,
— approvazzjoni tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter.
Twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter
Nru tal-lott: 2
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK72212000 Servizzi ta' programmizzar u ta' l-applikazzjoni tas-software
72246000 Servizzi ta' sistema ta' konsulenza
72267000 Servizzi ta' tiswija u manutenzjoni ta' softwer
72227000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-integrazzjoni tas-software
— speċifikazzjoni teknika ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter,
— twettiq ta' soluzzjonijiet tal-kompjuter,
— tiswija tas-soluzzjonijiet tal-kompjuter u appoġġ tal-livell 3,
— l-immaniġġjar tal-qafas ta' żvilupp.
Operazzjonijiet u appoġġ lill-utent
Nru tal-lott: 3
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK72710000 Servizzi tan-network taż-żona lokali
72720000 Servizzi tan-network fuq żona estensiva
72611000 Servizzi ta' appoġġ tekniku għall-kompjuter
71311300 Servizzi ta' konsulenza dwar xogħlijiet ta' l-infrastruttura
— sfruttar tal-infrastrutturi,
— swiċċbord,
— appoġġ u infrastruttura fuq talba,
— għajnuna multimedjali.