Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
IT-partner för datacenter, kommunikation och konsulttjänster
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022/00005
II.1.2)CPV-Code Hauptteil48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av IT-Partner för område datacenter, kommunikation och konsulttjänster
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 37 000 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Referensnummer: 2022/00005
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4)Kort beskrivning:
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 37 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)48000000 Programvara och informationssystem
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: