Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Digi- ja väestötietovirasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Palveluohjauksen ja palveluliiketoiminnan sekä palvelukehittämisen asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: DVV/8928/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinta perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään ''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)''. Hankinnan kohteena oli palveluohjauksen ja palveluliiketoiminnan kehittämisen ja tuen konsultointipalvelut sekä palvelukehittämisen ja tuen konsultointipalvelut.
Hankinnan kohde oli jaettu kahteen (2) osa-alueeseen, sillä hankinta muodostuu kahdesta (2) erilaisesta asiantuntija-alueesta. Molempiin osa-alueisiin valittiin yksi (1) toimittaja.
Hankinta koskee sopimuskautta, jonka aikana Asiakas tilaa asiantuntijapalveluita toimeksiantoina.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Palveluohjauksen ja palveluliiketoiminnan kehittämisen ja tuen konsultointipalvelut
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinta perustui Hansel Oy:n perustamaan dynaamiseen hankintajärjestelmään
''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)''. Hankinnan kohde oli jaettu kahteen (2) osa-alueeseen, joista tämä osa-alue koskee palveluohjauksen ja palveluliiketoiminnan kehittämisen ja tuen konsultointipalveluiden hankintaa. Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Palvelukehittämisen ja tuen konsultointipalvelut
Los-Nr.: 2
''IT-konsultointi 2021-2025 (DPS)''. Hankinnan kohde oli jaettu kahteen (2) osa-alueeseen, joista tämä osa-alue koskee palvelukehittämisen ja tuen konsultointipalveluiden hankintaa. Hankinta koskee sopimuskautta. Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Ilmoitus tehdystä sopimuksesta
Hankintamenettelyn tulokset
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Viitenumero: DVV/8928/2022
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: kyllä
II.2)Kuvaus
II.2.1)Nimi:
Osa nro: 1
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)48000000 Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Osa nro: 2