Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 386853/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Juvan kunta pyytää tarjousta liikenteestä lv 2022-2023 ja 2023-24 tässä tarjouspyynnössä esitetyllä tavalla. Kyseessä on koulupäivinä ajettava liikenne. Paatelan kouluauton päiväohjelmaan sisältyy 1 pvä/vko ajettava asiointireitti kouluvuoden aikana. Sopimuksen kesto on 1+1 vuotta. Liikenne alkaa 10.8.2022. Tarjouskilpailu on avoin kaikille joilla on joukkoliikennelupa tai henkilöliikennelupa. Hankinta sisältää Juvan kunnan Paatelan kyläkoulun ja Martti Talvela -kampuksen koulukuljetuksia sekä koulupäivinä ajettavan Kaskii-Juva/Juva-Kaskii linjavuoron sekä kouluvuoden aikaisen Juva-Suurniemi -asiointireitin, joka sisältyy päivähintaisen Paatelan kouluauton päiväohjelmaan.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 490 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Kaskii-Juva/Juva-Kaskii -vuoropari
Los-Nr.: 1.
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Avoimena joukkoliikenteenä ajettava Kaskii/Juva-Juva/Kaskii -vuoropari. Liikennöinti koulupäivinä klo 7.15 ja klo 15.10. Reitin pituus n. 40 km/lähtö.
Päävastuu reitin toimivuudesta ja aikataulutuksesta kuuluu palveluntuottajalle.
Palveluntuottaja huolehtii reitin toimivuudesta ja aikataulussa pysymisestä. Tilaajalla on oikeus muuttaa reittejä ja aikatauluja tarpeen mukaan.
Paatelan alueen kouluauto
Los-Nr.: 2.
Paatelan alueella koulupäivinä klo 7.30-16.30 välisenä aikana liikennöivä päivähintainen 22-26-paikkainen auto. Päivien pituus vaihtelee, viikon kokonaistuntimäärä on 30 tuntia, sisältäen kouluvuoden aikana perjantain asiointikuljetuksen. Tasausaika on yksi viikko, 30 viikkotunnin ylittävältä osalta on ilmoitettava lisätunnin hinta tarjouksessa.
Keskimääräinen ajomatka koulupäivinä on 240 km/pv sisältäen perjantain asiointikuljetuksen, viikon kokonaiskilometrimäärän ollessa 1200 km. Päivittäin vaihtelevien kilometrimäärien tasausaika on yksi viikko. Lisäkilometrin hinta viikkokilometrimäärän ylittävältä osalta on ilmoitettava tarjouksessa. Kuljetukset sijoittuvat Paatelan koulun lukujärjestystä seuraten pääsääntöisesti 7.30-9.00 ja 12.00-16.00 väliseen aikaan. Perjantain asiointiliikenne sijoittuu 9.00-12.00 välille.
Tarjouksessa on ilmoitettava erillinen päivähinta Paatela-Juva –asiointireitille Paatelan koulun lukuvuoden aikaisina loma-aikoina. Asiointireitti koulun kesäloman aikana ei sisälly tähän kohteeseen.