Wir freuen uns, mitteilen zu können, dass die neue Version des TED-Portals am 29.1.2024 in Betrieb genommen wird (voraussichtlicher Termin – muss noch bestätigt werden!). Interessiert an den neuen Funktionen, den Verbesserungen und ihren Auswirkungen auf die Nutzerinnen und Nutzer? Konsultieren Sie unseren Artikel und erfahren Sie mehr über die wichtigsten Veränderungen und neuen Funktionen.
Aufgrund von Störungen werden eForms- Mitteilungen derzeit fehlerhaft angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Bis dahin konsultieren Sie bitte unsere Hilfsseite.
Jetzt registrieren: 4. Workshop für Weiterverwender von TED-Daten am 14. Dezember 2023
Dienstleistungen - 14111-2023
Submission deadline has been amended by:  71480-2023
Rumänien-Galați: Architekturentwurf
2023/S 006-014111
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
CONCURS SOLUȚII URBANISTICE pentru obiectivul „Parcare subterană Strada Eroilor nr.1” - Amenajare Piațeta Eroilor
Referenznummer der Bekanntmachung: 38148102022138
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71220000 Architekturentwurf
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Municipiul Galați dorește achiziția serviciilor de proiectare pentru obiectivul „Parcare subterană Strada Eroilor Nr.1” - Amenajare PIAȚETA EROILOR prin organizarea concursului de soluții cu scopul de a identifica soluția optimă de amenajare pentru spațiul public „Piațeta Eroilor”.
Concurs de soluții în urma căruia se va încheia un contract de servicii de proiectare pentru remodelare arhitecturală, urbanistică si peisagistică a zonei în vederea realizării obiectivului „Parcare subterană Strada Eroilor Nr.1” - Amenajare PIAȚETA EROILOR prin negociere fără publicarea prealabilă a unui anunț de participare, in conformitate cu art.104 alin.(7) din Legea nr.98/2016.
Concursul de soluții este organizat cu respectarea prevederilor legislației naționale privind achizițiile publice (Legea nr. 98/2016 privind achizițiilor publice și H.G. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziție public/ acordului – cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice).