II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2022 - Przetarg II
Referenznummer der Bekanntmachung: Z.270.1.2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna, gospodarki szkółkarskiej, nasiennictwa oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów w roku 2022.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Pakiet P1 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Smogorzów, Podmiejskie.
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
45340000 Installation von Zäunen, Geländern und Sicherheitseinrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Smogorzów, Podmiejskie) w roku 2022.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych wynikające z Załącznika nr 3 do SWZ, na który składają się:
Załącznik nr 3.1. – rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
Załącznik nr 3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna;
Załącznik nr 3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;
Załącznik nr 3.4. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego;
Załącznik nr 3.5. – informacja o stosowaniu możliwych technologii pozyskania drewna;
3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach nr 3.1. - 3.3. oraz 3.5. mają charakter szacunkowy.
4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia, określa Decyzja nr 19 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 17 marca 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych oraz Decyzja nr 68 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach z dnia 14 października 2021 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania regionalnego „Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w nadleśnictwach RDLP w Katowicach. Określony w tych decyzjach szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia stanowił podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zawartych w Załączniku nr 4 do SWZ (Opisu standardu technologii wykonawstwa prac leśnych).
5) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac leśnych został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.
6) Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictw – właściwych dla danego Pakietu („Obszar Realizacji Pakietu”). Wskazana w Załącznikach nr 3.1. – 3.3. lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac leśnych wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy ma charakter wstępny. Lokalizacja (adres leśny) poszczególnych prac wchodzących w zakres Przedmiotu Umowy zostanie określona w Zleceniu, o którym mowa w pkt 3.3. ppkt 1) SWZ, z zastrzeżeniem, iż zawsze będzie to Obszar Realizacji Pakietu.
Pakiet P2 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Niwki, Świty.
Los-Nr.: 2
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Niwki, Świty) w roku 2022.
Pakiet P3 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Ziemiełowice, Gola.
Los-Nr.: 3
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Ziemiełowice, Gola) w roku 2022.
Pakiet P4 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Gręboszów, Starościn.
Los-Nr.: 4
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Gręboszów, Starościn) w roku 2022.
Pakiet P5 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Siemysłów, Wołczyn.
Los-Nr.: 5
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Siemysłów, Wołczyn) w roku 2022.
Pakiet P6 - Usługi z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwach: Polkowskie, Komorzno.
Los-Nr.: 6
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, pozyskania i zrywki drewna oraz melioracji wodnych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Leśnictwa: Polkowskie, Komorzno) w roku 2022.
Pakiet P7 - Usługi z zakresu szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa.
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77211300 Rodung
1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1275 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu szkółkarstwa i nasiennictwa leśnego do wykonania na terenie Nadleśnictwa Namysłów (Szkółka leśna Młyńskie Stawy) w roku 2022.
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa wynikające z załącznika nr 3.1. do SWZ.
3) Zakres rzeczowy zestawiony w załączniku nr 3.1. ma charakter szacunkowy.
Pakiet P8 - Obsługa punktu alarmowo-dyspozycyjnego.
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
75251120 Waldbrandbekämpfung
1) Przedmiotem zamówienia jest obsługa punktu alarmowo-dyspozycyjnego nadleśnictwa. Obejmuje usługę z zakresu ochrony przeciwpożarowej lasów polegającą na dyżurowaniu w punkcie alarmowo-dyspozycyjnym nadleśnictwa (PAD), zlokalizowanym w siedzibie nadleśnictwa wraz z obserwacją terenów leśnych przy pomocy kamer przemysłowych umieszczonych na dostrzegalniach przeciwpożarowych, a także w przypadku awarii systemu monitorującego, obserwację obszarów leśnych z dostrzegalni przeciwpożarowych (leśnictwo Ziemiełowice i Gręboszów).
2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia: dyżurowanie w punkcie alarmowo - dyspozycyjnym (dyżur w punkcie alarm.-dysp.) -1 700,00 H; dyżurowanie w punktach obserwacyjnych (dyżur na dostrzegalni p-poż.) - 40,00 H.
W załączniku nr 3.1 do SWZ przedstawiono rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji;
5) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac został zawarty w Załączniku nr 4 do SWZ.