Lieferungen - 151128-2023
Submission deadline has been amended by:  227643-2023
Griechenland-Athen: Medizinische Verbrauchsartikel
2023/S 051-151128
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Προμήθεια εξοπλισμού (ιατρικού, εργαστηριακού και μεταφοράς εμβολίων) και ΜΑΠ
Referenznummer der Bekanntmachung: 183433
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την προμήθεια με αγορά των τμημάτων: (α)Τμήμα 1: Ιατρικός εξοπλισμός εντατικής θεραπείας, (β)Τμήμα 2: Εργαστηριακός Εξοπλισμός και Αναλώσιμα, (γ)Τμήμα 3: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί, (δ)Τμήμα 4: Μέσα ατομικής προστασίας, όπως προβλέπονται από την Συμφωνία Επιχορήγησης Project 101059308 - rescEU-MEDSTOCK-GR, για τις ανάγκες τις Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας έτους 2023, συνολικής εκτιμώμενης αξίας οκτώ εκατομμυρίων και δεκατριών χιλιάδων Ευρώ (8.013.000,00€), συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α., με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 8 013 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 4
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Τμήμα 1ο: Ιατρικός εξοπλισμός εντατικής θεραπείας
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33194110 Infusionspumpen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Τμήμα 1ο:
Ιατρικός εξοπλισμός εντατικής θεραπείας:Αντλίες Έγχυσης (infusion Pumps) συνοδευόμενες από τα απαραίτητα αναλώσιμα για τη λειτουργία τους, Ασφάλιση Τμήματος 1.
Τμήμα 2ο: Εργαστηριακός εξοπλισμός & αναλώσιμα
Los-Nr.: 2
Τμήμα 2ο: Εργαστηριακός εξοπλισμός & αναλώσιμα: Σωληνάρια (Tubes) 1,5 ml, Σωληνάρια (Tubes) 1,7 ml, Σωληνάρια (Tubes) για PCR των 0,2 ml (χαμηλού προφίλ) με τα καπάκια τους, συσευασία 120*8, Σωληνάρια (Tubes) για PCR των 0,5 ml (χαμηλού προφίλ) με τα καπάκια τους, συσευασία 120*8, Πιπέτες τύπου Eppendorf
single channel: -1-10ml (500 τμχ ),-2-20ml(3.500 τμχ),-10-100ml(1.000 τμχ), -20-200ml(1.000 τμχ),-100-1000ml(1.000 τμχ),
Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 1-10 μl, Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 2-20 μl,Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 10-100 μl,Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 20-200 μl, Ρύγχη (tips) για πιπέτες τύπου Eppendorf 100-1000 μl, Πιπέτες Pasteur χωρητικότητας κοιλότητας 3,5 ml αποστειρωμένες σε ατομική συσκευασία μεγέθους 1 ml, Πιπέτες Pasteur χωρητικότητας κοιλότητας 3,5 ml αποστειρωμένες σε ατομική συσκευασία μεγέθους 3 ml, Σωληνάρια τύπου tube Falcon 12,5 ml (συσκευασία 25 ή 50), Σωληνάρια τύπου Falcon 50 ml (συσκευασία 25 ή 50), Κυτία απόρριψης αιχμηρών αντικειμένων 2,7 lt, Κυτία απόρριψης αιχμηρών αντικειμένων 5,4 lt, Σακούλες απόρριψης βιολογικών αποβλήτων μίας χρήσης 40 lt η κάθε μία (συσκευασία 250 τμχ), Ασφάλιση Τμήματος 2.
Τμήμα 3ο Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-Κιβώτια, λοβοί (χωρητικότητας 56 αμπούλες), Ασφάλιση Τμήματος 3
Los-Nr.: 3
34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke
Τμήμα 3ο
Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-Κιβώτια, λοβοί (χωρητικότητας 56 αμπούλες), Ασφάλιση Τμήματος 3
Τμήμα 4ο Μέσα ατομικής προστασίας
Los-Nr.: 4
18140000 Zubehör für Arbeitskleidung
Τμήμα 4ο Μέσα ατομικής προστασίας: Γυαλιά προστασίας, Ασφάλιση Τμήματος 4
Προμήθειες - 151128-2023
Ελλάδα-Αθήνα: Ιατρικά αναλώσιμα
Προκήρυξη σύμβασης
Αγαθά
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αριθμός αναφοράς: 183433
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 8 013 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 4
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
33194110 Αντλίες ενδοφλέβιας έγχυσης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αριθμός τμήματος: 2
Αριθμός τμήματος: 3
34000000 Εξοπλισμός μεταφοράς και βοηθητικά μέσα μεταφοράς
Αριθμός τμήματος: 4
18140000 Εξαρτήματα επαγγελματικού ρουχισμού