II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 254058920212.1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru furnizare consumabile medicale conf. fisei de date si caietului de sarcini. Conform art. 161din L.98/2016, numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/inf. suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul-limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 14 737 455.25 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 102
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 102
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
'oferta se poate depune pentru unul sau mai multe loturi”
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 75
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44165000 Schläuche, Steigleitungen und Muffen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Furtun monitor - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141128 Suturnadeln
Fire oftalmologie - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Barbotor de uz unic 450 ML
Los-Nr.: 68
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157700 Befeuchter für Sauerstofftherapie
Barbotor de uz unic 450 ML - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Balon - conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Flow Screen
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Piese bucale si filtre spirometre Flow Screen -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141100 Verbandsmaterial; Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung
Clipuri titan -conform caietului de sarcini
Kit de recoltare COPAN ES Wab capac roz, sterile, cu mediu de transport 1ml lichid Amies, pachet x, 50 kituri
Los-Nr.: 19
Kit de recoltare COPAN ES Wab capac roz, sterile, cu mediu de transport 1ml lichid Amies, pachet x, 50 kituri -conform caietului de sarcini
Shunt-uri medicale- Bloc Operator
Los-Nr.: 82
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
— conform caietului de sarcini
Consumabile pentru endoscopul Olympus
Los-Nr.: 35
Consumabile pentru endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Cutii petrii 90 mm diametru
Los-Nr.: 51
Cutii petrii 90 mm diametru - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Kit Cateter Dializa -conform caietului de sarcini
Set - Camp steril (pacient + masa instrumente) 134 x 110 cm si 90 x 75 cm, cu punga colectare
Los-Nr.: 8
Set - Camp steril (pacient + masa instrumente) 134 x 110 cm si 90 x 75 cm, cu punga colectare -conform caietului de sarcini
Truse standard de prelevare
Los-Nr.: 54
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33954000 Sets zur biologischen Beweissammlung
Truse standard de prelevare - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33169300 Chirurgisches Tablett
Tavite renale -conform caietului de sarcini
Dializa peritoneala (consumabile de uz renal) - compatibilitate atestata cu echipamente Fresenius
Los-Nr.: 63
Dializa peritoneala (consumabile de uz renal) - compatibilitate atestata cu echipamente Fresenius - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
Huse electrozi 6 x 8 -conform caietului de sarcini
Manson Phaco incizie 2.2 transparent
Los-Nr.: 91
Manson Phaco incizie 2.2 transparent - conform caietului de sarcini
Termometru non contact Digital
Los-Nr.: 78
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)38412000 Thermometer
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 60
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32354110 Röntgenfilme
Filme radiologice - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141420 Operationshandschuhe
Manusi examinare nitril - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22993200 Papier oder Pappe, wärmeempfindlich
Hartie EKG -conform caietului de sarcini
Consumabile computer tomograf
Los-Nr.: 4
Consumabile computer tomograf -conform caietului de sarcini
Masti anestezie nr. 2,3,4,5 si 6
Los-Nr.: 9
Masti anestezie nr. 2,3,4,5 si 6 -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 69
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31430000 Elektrische Akkumulatoren
Acumulator - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 48
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33793000 Glaswaren für Laboratorien
Varfuri si tuburi conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 74
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33100000 Medizinische Geräte
Circuit reutilizabil - conform caietului de sarcini
Bec lampa Scialitica 12V, 35W BA15S
Los-Nr.: 76
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31532920 Glühlampen und Leuchtstofflampen
Bec lampa Scialitica 12V, 35W BA15S - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 66
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33124130 Diagnostische Ausstattung
Mansete - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 85
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)18424300 Einweghandschuhe
Manusi examinare latex - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
Clesti pentru nas -conform caietului de sarcini
Fixator sonda Iot, adult / pediatric
Los-Nr.: 29
Fixator sonda Iot, adult / pediatric -conform caietului de sarcini
Banda cu indicator (in <), autoadeziva
Los-Nr.: 97
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
Banda cu indicator (in <), autoadeziva - conform caietului de sarcini
Marker permanent (negru) pentru histologie
Los-Nr.: 52
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30192123 Faserstifte
Marker permanent (negru) pentru histologie - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 96
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141411 Skalpelle und Klingen
Lame craniotom - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)19724000 Chemie-Monofilament
Fire monofilament - conform caietului de sarcini
Varfuri testare -NEONATOLOGIE
Los-Nr.: 94
Varfuri testare -NEONATOLOGIE - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 102
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141642 Dränzubehör
33141641 Sonden
33194120 Infusionsbesteck
Tuburi - conform caietului de sarcini
Instrumentar Oftalmologie
Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141410 Drahtschneider und Operationsmesser
Instrumentar Oftalmologie -conform caietului de sarcini
Accesoriu tub tija laparoscopie, pensa sigilare vasculara Night KNIFE 360mm
Los-Nr.: 89
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33161000 Elektrochirurgieanlage
Accesoriu tub tija laparoscopie, pensa sigilare vasculara Night KNIFE 360mm - conform caietului de sarcini
Capsula microfiltranta 0,2 microni utilizare 60 zile
Los-Nr.: 71
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42912310 Geräte zum Filtrieren von Wasser
Capsula microfiltranta 0,2 microni utilizare 60 zile - conform caietului de sarcini
Ace biopsie / ace biopsie, compatibile cu pistolul Bard Magnum
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141200 Katheter
Ace biopsie / ace biopsie, compatibile cu pistolul Bard Magnum -conform caietului de sarcini
Test rapid Helicobacter Pilori din Biopsia Gastrica
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141625 Diagnoseausrüstung
Garou clip - medical rapid
Los-Nr.: 101
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33194220 Ausstattung für Bluttransfusion
Garou clip - medical rapid - conform caietului de sarcini
Kit complet pt terapiile de supleere renal acuta compatibil cu aparatul de hemofiltrare Aquaris
Los-Nr.: 38
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181000 Ausrüstung für Nierendialyse
Kit complet pt terapiile de supleere renal acuta compatibil cu aparatul de hemofiltrare Aquaris -conform caietului de sarcini
Lamele Microscop (diverse marimi)
Los-Nr.: 47
33793000 Glaswaren für Laboratorien
Chopper phaco (Instrumentar pentru Blocul Opertator)
Los-Nr.: 90
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33162200 OP-Instrumente
Chopper phaco (Instrumentar pentru Blocul Opertator) - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
Banda sterilizare -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692600 Galenische Lösungen
24000000 Chemische Erzeugnisse
24200000 Farbstoffe und Pigmente
24455000 Desinfektionsmittel
24931250 Nährboden
44922100 Kreide
Produse farmaceutice -conform caietului de sarcini
Role sterilizare fara pliu
Los-Nr.: 42
Role sterilizare fara pliu -conform caietului de sarcini
Robinet transfer dolutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie
Los-Nr.: 53
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141240 Katheterzubehör
Robinet transfer dolutii cu 3 cai, steril, fara tub extensie - conform caietului de sarcini
Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale (tip omnistrip)
Los-Nr.: 20
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141112 Heftpflaster
Plasturi pentru inlocuirea suturilor chirurgicale (tip omnistrip) -conform caietului de sarcini
Chiurete si preducele dermatologice de unica folosinta
Los-Nr.: 36
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33169000 Chirurgische Instrumente
Consumabile pentru dispozitive de sutura mecanica cu tehnologie directionata de capsare / tehnici operatorii
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141125 Material für chirurgische Suturen
Consumabile pentru dispozitive de sutura mecanica cu tehnologie directionata de capsare / tehnici operatorii conform caietului de sarcini
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Accu -Chek Spirit/Combo
Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Accu -Chek Spirit/Combo -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 18
Gel -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 5
Teste de glicemie -conform caietului de sarcini
Piese bucale de u.f. cu elastic compatibil cu endoscopul Olympus
Los-Nr.: 12
Piese bucale de u.f. cu elastic compatibil cu endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Tensiometru mecanic cu stetoscop
Los-Nr.: 79
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33196000 Medizinische Hilfsmittel
Tensiometru mecanic cu stetoscop - conform caietului de sarcini
Anse insamantare plastic 10 microlitru sterile
Los-Nr.: 49
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)19250000 Maschenstoffe
Anse insamantare plastic 10 microlitru sterile -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
Manusi chirurgicale - conform caietului de sarcini
Botosi de protectie pentru incaltaminte, antialunecare
Los-Nr.: 84
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)18143000 Schutzkleidung
Ace si truse stomatologice
Los-Nr.: 7
Ace si truse stomatologice -conform caietului de sarcini
Pipe Guedel marimi 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33171200 Instrumente für Reanimation
Pipe Guedel marimi 000, 00, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 93
33161000 Elektrochirurgieanlage
33162100 OP-Ausrüstung
Pense medicale - conform caietului de sarcini
Seringa 50 ml cu ac de 18G, 21 G, luer slip
Los-Nr.: 100
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141310 Spritzen
Seringa 50 ml cu ac de 18G, 21 G, luer slip - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141641 Sonden
33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
33141642 Dränzubehör
33157800 Sauerstoffzufuhranlage
Sonde -conform caietului de sarcini
Material textil Tercot greutate 245gr/mp (diferite culori)
Los-Nr.: 99
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)19211000 Synthetische Gewebe
Material textil Tercot greutate 245gr/mp (diferite culori) - conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Koko Legend
Los-Nr.: 13
Piese bucale si filtre spirometre Koko Legend -conform caietului de sarcini
Consumabile pentru dializa renala - compatibilitate atestata cu echipamentele Fresenius
Los-Nr.: 62
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181520 Verbrauchsmaterial für Nierendialyse
Scutece copii de unica folosinta
Los-Nr.: 61
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33751000 Einwegwindeln
Scutece copii de unica folosinta - conform caietului de sarcini
Set pentru drenaj intercostal / pleural / pleurostoma
Los-Nr.: 27
Set pentru drenaj intercostal / pleural / pleurostoma -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 70
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31434000 Lithiumakkumulatoren
Baterie - conform caietului de sarcini
Piese bucale si filtre spirometre Vitalograf
Los-Nr.: 11
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141220 Kanülen
Canule -conform caietului de sarcini
Probe de unica folosinta tonometru portabil ICARE
Los-Nr.: 80
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33122000 Ophtalmologische Geräte
Materiale de protectie sanitara categoria 3
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35113200 Schutzausrüstung (nuklear, biologisch, chemisch, radiologisch)
Materiale de protectie sanitara categoria 3 -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 23
Cateter ombilical -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
Filtre - conform caietului de sarcini
Gel antiinflamator cu aloe vera
Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33680000 Waren für pharmazeutische Zwecke
Gel antiinflamator cu aloe vera -conform caietului de sarcini
Sistem de exanghinare tip Tourniget
Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33183300 Ausrüstung für Osteosynthese
Sistem de exanghinare tip Tourniget -conform caietului de sarcini
Speculi auriculari de U.F.
Los-Nr.: 95
Speculi auriculari de U.F. - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141120 Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung
Petece medicale - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 98
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33700000 Körperpflegeprodukte
Aparate de ras - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 64
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31660000 Kohleelektroden
Electrozi - conform caietului de sarcini
Fire Polydioxanone monofilament
Los-Nr.: 56
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141121 Chirurgische Suturen
Fire Polydioxanone monofilament - conform caietului de sarcini
Fire matase, neresorbabil, nr. 7/0, 6/0, 5/0, 4/0; ac triunghiular 16 - 26 mm, 1/2 - 3/8; L = 70 - 90 cm, steril 12 fire / cutie
Los-Nr.: 55
Fire matase, neresorbabil, nr. 7/0, 6/0, 5/0, 4/0; ac triunghiular 16 - 26 mm, 1/2 - 3/8; L = 70 - 90 cm, steril 12 fire / cutie - conform caietului de sarcini
Masca de protectie (FFP3)
Los-Nr.: 83
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44411000 Sanitärerzeugnisse
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 73
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34913000 Verschiedene Ersatzteile
Vas colector cu capac 2L - conform caietului de sarcini
Fir Polyglicolic Acid (PGA)
Los-Nr.: 57
Fir Polyglicolic Acid (PGA) - conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 77
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35125110 Biometrische Sensoren
Pulsoximetru deget - conform caietului de sarcini
Ligator de varice esofagiene compatibil cu endoscopul Olympus
Los-Nr.: 31
Ligator de varice esofagiene compatibil cu endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Indicatori biologici pentru sterilizare
Los-Nr.: 43
Indicatori biologici pentru sterilizare -conform caietului de sarcini
Spray Fixare probe citologice / Fixator Papanicolau
Los-Nr.: 46
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44530000 Verbindungselemente
Spray Fixare probe citologice / Fixator Papanicolau -conform caietului de sarcini
Coprocultor, steril, cu capac si lingurita, 30 ml, cu eticheta autoclavabila
Los-Nr.: 50
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141600 Sammelgefäße, Sammelbeutel und Dränageausrüstung
Coprocultor, steril, cu capac si lingurita, 30 ml, cu eticheta autoclavabila -conform caietului de sarcini
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Medtronic Paradigm
Los-Nr.: 32
Catetere si rezervoare compatibile cu pompele de insulina Medtronic Paradigm -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)24931230 Entwickler für Röntgenfilme
Revelator/-conform caietului de sarcini
Set 40 de clipuri pentru endoscopul Olympus
Los-Nr.: 34
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141122 Chirurgische Nahtklammern
Set 40 de clipuri pentru endoscopul Olympus -conform caietului de sarcini
Cablu cu / fara senzor Spo2 EKG - ECG, pentru diverse aparate
Los-Nr.: 65
Cablu cu / fara senzor Spo2 EKG - ECG, pentru diverse aparate - conform caietului de sarcini
Cathejell lidocaine gel seringa 12,5 Gx5, cutie x 1 blist. X 5 seringi x 12,5 g
Los-Nr.: 6
Cathejell lidocaine gel seringa 12,5 Gx5, cutie x 1 blist. X 5 seringi x 12,5 g -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
Set clisma -conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 92
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Spatule oftalmologie - conform caietului de sarcini
Ace hipodermice de unica folosinta, de diferite dimensiuni, ambalate individual in blister
Los-Nr.: 88
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Ace hipodermice de unica folosinta, de diferite dimensiuni, ambalate individual in blister - conform caietului de sarcini