II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acorduri-cadru furnizare alimente in anul 2023 -23 loturi
Numéro de référence: 4231679 / 2023 / 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 40, 41, 46, 49, 57, 141, 61, 67, 70, 73, 75
II.1.2)Code CPV principal15800000 Produits alimentaires divers
II.1.4)Description succincte:
Se vor livra produsele alimentare, catre autoritatea contractanta, in conditiie specificate din caietul de sarcini.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 22
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15831000 Sucre
II.2.4)Description des prestations:
Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru sunt precizate in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale contractelor subsecvente sunt precizate in caietul de sarcini. Se vor oferta toate produsele la nivelul cantitatilor maxime solicitate ale acordului-cadru.
II.2.1)Intitulé:
Cartofi pentru 01.03.2023 - 31.05.2023 (lot nr.4)
Lot nº: 4
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03212100 Pommes de terre
Cartofi toamnă pentru 01.09.2023 - 31.12.2023 (lot nr.6)
Lot nº: 6
Cartofi pentru 01.09.2023 - 31.12.2023 (lot nr.5)
Lot nº: 5
VARZĂ proaspătă pentru 01.10.2023-31.12.2023 (lot nr.13)
Lot nº: 13
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03221000 Légumes
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 14
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03142500 Œufs
RĂDĂCINOASE - MORCOVI pentru 01.03.2023 - 31.05.2023 (lot nr.17)
Lot nº: 17
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03221110 Légumes-racines
Fructe proaspete-mere (lot nr.9)
Lot nº: 9
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03222321 Pommes
Amelioratori + condimente (lot nr.1)
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15871270 Condiments composés
Carne de porc-semicarcasă refrigeratăi (lot nr.3)
Lot nº: 3
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15113000 Viande de porc
Ceapă uscată pentru 01.06.2023 - 31.12.2023 (lot nr.8)
Lot nº: 8
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)03221113 Oignons
SARE GEMĂ DE BUCĂTĂRIE (lot nr.19)
Lot nº: 19
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15872400 Sel
RĂDĂCINOASE - MORCOVI pentru 01.06.2023 - 31.12.2023 (lot nr.18)
Lot nº: 18
PATEU FICAT PASĂRE / PORC ambalat în cutie de maxim 100 grame cu capac din folie contractibila (lot nr.15)
Lot nº: 15
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15130000 Produits à base de viande
Carne pasare-pulpe pui pentru 31.07.2023-31.12.2023 (lot nr.2)
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15112130 Poulets
Ceapă uscată pentru 01.03.2023 - 31.05.2023 (lot nr.7)
Lot nº: 7
Peste congelat-macrou (lot nr.16)
Lot nº: 16
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15221000 Poisson congelé
Tarate din grau (lot nr.20)
Lot nº: 20
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15615000 Son
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 21
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15872300 Herbes
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 11
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15331428 Sauce tomate
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 12
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15821200 Biscuits sucrés
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 23
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15411200 Huile de cuisson
II.2.1)Intitulé:Lot nº: 10
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)15331400 Légumes en conserve et/ou en boîte