Fournitures - 158387-2023
Pologne-Lublin: Équipements médicaux
2023/S 055-158387
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dostawa kolumny dwustanowiskowej wraz z urządzeniami nr POIS.11.03.00-00-0108/22 w ramach Działania 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia Oś priorytetowa XI REACT-EU
Numéro de référence: EO/TA-2722/XXI/23
II.1.2)Code CPV principal
33100000 Équipements médicaux
II.1.4)Description succincte:
1. Przedmiot zamówienia stanowi dostawa kolumny dwustanowiskowej w skład której wchodzą 24 pompy infuzyjne oraz dwa kardiomonitory z możliwością kapnometrii, pulsoksymetrii i pomiaru ciśnienia i temperatury ciała wraz z urządzeniem do inwazyjnego pomiaru ciśnienia tętniczego. w ramach Projektu „Poprawa świadczonych usług medycznych z zakresu chorób układu krążenia poprzez doposażenie Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii oraz jednostek pomocniczych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 w Lublinie” nr POIS.11.03.00-00-0108/22 w ramach Działania 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia Oś priorytetowa XI REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020”, którego szczegółowy opis zawarto w Załączniku Nr 1a do SWZ - „Formularz oferty – opis przedmiotu zamówienia“.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi jedno zadanie.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
33123210 Système de surveillance cardiaque
II.2.4)Description des prestations:
3. Zamawiający wymaga, aby zaoferowany przez Wykonawcę przedmiot zamówienia posiadał wszelkie wymagane prawem dopuszczenia do stosowania, pozwolenia, atesty, certyfikaty.
4. Oferowane urządzenia mają być nowe, nie używane, nie być przedmiotem ekspozycji, wystaw itp.
5. Miejscem dostarczenia i montażu przedmiotu zamówienia jest: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, strefa przygotowania pacjenta oznaczona numerem 3a (oznaczenie kolumn Ih 2.1 wg załącznika graficznego stanowiącego Załącznik nr A ,B,C do niniejszej SWZ)
6. W ramach realizacji zamówienia należy rozumieć dostarczenie, wniesienie i montaż sprzętu wraz ze wszystkimi niezbędnymi do jego należytego funkcjonowania elementami wynikającymi z zastosowanego przez Wykonawcę sposobu montażu, usunięcie opakowań, przeszkolenie personelu, uzyskanie odpowiedniej certyfikacji w celu zgodnego z przepisami użytkowania.
a) Zamawiający informuje, że instalacja gazów medycznych, do których mają być przyłączone kolumny objęte niniejszym przedmiotem zamówienia realizuje firma INMED KARCZEWSCY .
b) Gazy medyczne 2xO2, 2xA5, 2xVAC, 2xAGSS są doprowadzone i opisane pod stropem przy miejscu montażu kolumn.
c) Cała kompletna instalacja gazów medycznych łącznie z kolumnami i mostami jest traktowana jako jeden wyrób medyczny. Zgodnie z Ustawa o Wyrobach Medycznych z dnia 07 kwietnia 2022r. (Dz.U. z 2022r., poz. 974) oraz Dyrektywą Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotycząca wyrobów medycznych (Dz.U.UE.L.1993.169.1 ze zm.) i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 listopada 2010 r. w sprawie sposobu klasyfikowania wyrobów medycznych (Dz.U. z 2010 r., nr 215, poz. 1416 tj.)” System rurociągowy do gazów medycznych” jest wyrobem medycznym klasy IIb. Jak każdy wyrób medyczny, aby mógł być wprowadzony do używania, zgodnie art. 11 Ustawy o Wyrobach Medycznych musi być oznaczony znakiem CE i zgodnie z art. 58 Ustawy o Wyrobach Medycznych musi być zgłoszony do Rejestru Wyrobów Medycznych.
d) Zamawiający wskazuje, że dla potrzeb montażu, z uwagi na prefabrykowaną konstrukcję stropów, zostały przygotowane podkonstrukcje pod montaż urządzeń objętych niniejszym przedmiotem zamówienia. Sposób przygotowania podkonstrukcji patrz Załącznik nr B do niniejszej SWZ.
e) Obwody instalacji elektrycznej i teletechnicznej zostały doprowadzone do miejsca montażu kolumn z zapasem ok. 3m zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą Załącznik C do niniejszej SWZ.
f) W zakresie dostawcy jest dobranie odpowiedniego systemu montażu z uwzględnieniem informacji zawartych w załącznikach A oraz B oraz C do niniejszej SWZ