Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 158515-2023
Polen-Warschau: Mikroskope
2023/S 055-158515
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa mikroskopu operacyjnego do mikrochirurgii rekonstrukcyjnej (CP-24-376/2023)
Referenznummer der Bekanntmachung: CP-24-376/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38510000 Mikroskope
II.1.4)Kurze Beschreibung:
5.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa mikroskopu operacyjnego do mikrochirurgii rekonstrukcyjnej w szczególności do super mikrochirurgii rekonstrukcyjnej, to jest do operacji plastycznych i rekonstrukcyjnych na tkankach o średnicy poniżej 1 mm, wraz z zestawem instrumentów do super mikrochirurgii.
5.2. Szczegółowy informacje znajdują się w opisie przedmiotu zamówienia.
5.3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do wskazanych przez Zamawiającego pomieszczeń znajdujących się w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP zlokalizowanej w Warszawie, przy ul. Czerniakowskiej 231, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego CMKP.
5.4. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na oferowany przedmiot zamówienia na warunkach zgodnych z określonymi w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy.
5.5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 2 660 400.00 PLN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
5.6. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazano jakikolwiek znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, co mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów – należy przyjąć, że zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy PZP wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, są uzasadnione specyfiką zamówienia, ze względu na brak możliwości opisania przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia w sposób wskazany w zdaniu poprzednim w opisie przedmiotu zamówienia każdorazowo wskazano kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
5.7. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia użyte zostały odwołania do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, co oznacza że należy przyjąć, iż odniesieniom takim każdorazowo towarzyszą wyrazy "lub równoważne".
5.8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W celu wykazania spełnienia tych wymagań wykonawca w szczególności może przedstawić specyfikację producenta potwierdzającą parametry oferowanego produktu w języku polskim lub angielskim – dopuszcza się wydruki ze stron internetowych producenta.
Wszelkie informacje dotyczące przedmiotowego zamówienia, które, z uwagi na ograniczoną liczbę znaków możliwą do wpisania w Ogłoszeniu, nie zostały w nim zawarte, znajdują się w SWZ obowiązującej w niniejszym postępowaniu, dostępnej na platformie zakupowej Zamawiającego wskazanej w pkt I.3) ogłoszenia.