Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
MEDICAMENTE DIN CADRUL PROGRAMULUI NATIONAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT PENTRU BOLI RARE SI SEPSIS SEVER – SUBPROGRAMUL SCLEROZA SISTEMICA SI ULCERE DIGITALE EVOLUTIVE
Numéro de référence: 4541092022-3
II.1.2)Code CPV principal33622200 Antihypertenseurs
II.1.4)Description succincte:
achizitionarea medicamentului - DCI- BOSENTANUM in vederea asigurarii tratamentului pacientilor diagnosticati cu scleroza sistemica PROGRAMUL NATIONAL DE DIAGNOSTIC SI TRATAMENT PENTRU BOLI RARE SI SEPSIS SEVER – SUBPROGRAMUL SCLEROZA SISTEMICA SI ULCERE DIGITALE EVOLUTIVE conform cerintelor din caietul de sarcini atasat;
Termenul de solicitare clarificari: in a 18 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor iar termenul de raspuns la solicitarile de clarificari ale operatorilor economici :in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Pe perioada derularii acordului cadru, preturile se ajusteaza in functie de preturile de decontare din Normele Tehnice in vigoare pentru Programele Nationale de Sanatate, conform formulei de mai jos:
P nou=P vechi(adjudecat in urma licitatiei)xP nou din norme/P vechi din norme(momentul deschiderii ofertelor), unde: P= pret.
Se accepta actualizarea pretului in functie de modificarile facute prin acte administrative emise de MS (ordine de pret). Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa nu incheie contracte subsecvente pentru unul sau mai multe produse, in cazul in care acestea nu vor fi necesare sau resursele financiare nu o vor permite.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
forma farmaceutica concentrație/UT DCI UM Cantitate min AC Cantitate maxima AC Cantitate min CS Cantitate maxima CS Valoare minima CS fara TVA - Valoare maxima CS fara TVA -
comprimate filmate 125 mg bosentanum comprimate 67160 76000 16790 18980 427,524.37 483,288.42