Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 159491-2023
Polen-Batowice: Bauarbeiten
2023/S 055-159491
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Rozbudowa dróg powiatowych nr 2169K oraz 2170K w miejscowościach Gaj, Lusina, Libertów.
Referenznummer der Bekanntmachung: ZP/261/13/23
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest: Cz. I - „Rozbudowa dróg powiatowych nr 2169K oraz 2170K w miejscowościach Gaj, Lusina, Libertów” - w zakresie robot drogowych. Zadanie objęte dofinansowaniem ze środków Polskiego Ładu w wysokości 31 448 977,62 zł. Cz. II - „Rozbudowa dróg powiatowych nr 2169K oraz 2170K w miejscowościach Gaj, Lusina, Libertów- w zakresie rozbudowy sieci wodociągowej w miejscowości Libertów i Lusina”.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
45100000 Baureifmachung
45111200 Baureifmachung und Abräumung
45111100 Abbrucharbeiten
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
45233226 Bau von Zufahrtstraßen
45232452 Entwässerungsarbeiten
45233120 Straßenbauarbeiten
45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten
45311000 Installation von Elektroanlagen
45311200 Elektroinstallationsarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zakres robót I i II obejmuje: „Rozbudowę dróg powiatowych nr 2169K oraz 2170K w miejscowościach Gaj, Lusina, Libertów”. Zadanie polega na rozbudowie odcinków dróg powiatowych DP 2169K na odcinku 4 km oraz DP 2170K na odcinku 2 km w miejscowościach: Gaj, Lusina oraz Libertów. Jego celem jest polepszenie standardu oraz parametrów technicznych ww. odcinków dróg powiatowych. Efektem realizacji inwestycji będzie przede wszystkim usprawnienie oraz poprawa jakości ruchu drogowego pojazdów, dzięki poszerzeniu przekroju jezdni. Ważnym rezultatem wykonanej inwestycji będzie poprawa przejezdności i widoczności w ciągu drogi oraz na skrzyżowaniach. Realizacja przedsięwzięcia w istotny sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez budowę chodników, zapewniających separację ruchu pieszego i kołowego. Ponadto wykonana inwestycja zapewni prawidłową obsługę komunikacyjną na wykonanych odcinkach dróg, w postaci wybudowanych przystanków autobusowych wraz z wiatą przystankową. Zamierzenie budowlane obejmuje: przebudowę i rozbudowę jezdni oraz doprowadzenie jej do parametrów normatywnych (szerokość, łuki poziome i pionowe), budowę chodników jedno i dwustronnych, przebudowę i rozbudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, budowę przejść dla pieszych, elementów uspokojenia ruchu, balustrad, barier drogowych, budowę muru oporowego, konstrukcji oporowych z palisady betonowej, przebudowę i budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę i budowę elementów odwodnienia drogowego (przebudowa i budowa rowów, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa przepustów), przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu kolidujących z terenem inwestycji, rozbiórkę elementów kolidujących z planowaną inwestycją: rozbiórka sieci uzbrojenia terenu kolidujących z inwestycją, rozbiórka istniejących rowów przydrożnych, rozbiórka przepustów pod zjazdami, rozbiórka przepustów pod jednią DP2169K i DP2170K, rozbiórka nawierzchni jezdni, rozbiórka nawierzchni zjazdów, rozbiórka nawierzchni chodników, rozbiórka ogrodzeń, wycinkę zieleni i drzew kolidujących z inwestycją.