Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 159534-2023
Polen-Breslau: Planungsleistungen im Bauwesen
2023/S 055-159534
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Opracowanie wariantowej koncepcji projektowej wraz z PFU: Rozbudowa skrzyżowania typu rondo na połączeniu dróg nr 35 i 35a oraz łącznika węzła Kobierzyce drogi S8e i ul. Wrocławskiej w m.Tyniec Mały
Referenznummer der Bekanntmachung: SP-ZP.272.2.10.2023.KJ.II
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wariantowej koncepcji projektowej wraz z Programem Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) dla zadania pn.: „Rozbudowa istniejącego skrzyżowania typu rondo, na połączeniu dróg krajowych nr 35 i 35a oraz łącznika węzła Kobierzyce drogi S8e i drogi powiatowej ul. Wrocławskiej w m. Tyniec Mały, gm. Kobierzyce” zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego. Celem opracowania jest wykonanie wariantowej koncepcji projektowej wraz z Programem Funkcjonalno-Użytkowym określającym precyzyjne wymagania Zamawiającego odnośnie pełnego zakresu prac projektowych, niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i robót budowlanych. Ponadto Program Funkcjonalno-Użytkowy stanowić będzie podstawę kalkulacji kosztów całego przedsięwzięcia i przygotowania oferty cenowej przez potencjalnych Wykonawców prac projektowych (tryb ZRID) i robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie przepustowości skrzyżowania poprzez wykonanie tzw. bypassów oraz poszerzenia tarczy ronda celem wprowadzenia zasad ruchu jak na rondzie turbinowym. Dobudowa dodatkowych pasów ruchu powinno znacząco wpłynąć na poprawę warunków ruchu na skrzyżowaniu oraz przyczynić się do wyeliminowania tworzących się zatorów. Odseparowanie pojazdów skręcających w prawo od jezdni ronda oraz skanalizowanie na wlotach do skrzyżowania poszczególnych kierunków również powinna poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego. Planowane jest wykonanie bypassów: - dla zjazdu z łącznika S8 (węzeł Kobierzyce) do Bielan Wrocławskich (DK35), - dla zjazdu z Bielan Wrocławskich w kierunku Małuszowa (DK35a), - dla zjazdu z drogi powiatowej z Tyńca Małego (ul. Wrocławska) w kierunku węzła Kobierzyce. W przypadku konieczności potwierdzonej analizą przepustowości skrzyżowania przewidzieć należy również dodatkowe pasy ruchu.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: