II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest
Zaprojektowanie, wykonanie oraz wdrożenie multimedialnej ekspozycji, wykorzystującej najnowsze technologie
3D, pod nazwą Europejskie Centrum Templariuszy w Opatowie, poświęconej historii zakonu templariuszy
oraz ich związków z Polską i Opatowem opartych na najnowszych badaniach i aktualnej wiedzy historycznej
uzupełnionej aranżacją scenograficzną nawiązującą do epoki średniowiecza. W zakres prac wchodzą: usługi
2 / 6
projektowe, roboty budowlane, dostawa sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, wyposażenie:
meble, urządzenia wystawowe, sprzęt AV i multimedia
Inwestycja dofinansowana z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Szczegółowy opis w OPZ i PFU zał 9 i 9a do SWZ
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32300000 Rundfunk- und Fernsehgeräte sowie Ton- und Bildaufnahme- und -wiedergabegeräte
32322000 Multimediaausrüstung
39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel
39100000 Möbel
39130000 Büromöbel
39133000 Auslagensysteme
39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen
39154100 Messestände
45000000 Bauarbeiten
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
45210000 Bauleistungen im Hochbau
45212310 Bauarbeiten für Ausstellungsgebäude
45212312 Bau von Ausstellungszentren
45300000 Bauinstallationsarbeiten
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45311000 Installation von Elektroanlagen
45314000 Installation von Fernmeldeanlagen
45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen
71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
71210000 Beratungsdienste von Architekten
71220000 Architekturentwurf
71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen
71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
71251000 Dienstleistungen von Architekturbüros und Bauabnahme
71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
71321300 Beratung im Bereich Sanitärinstallation
71323000 Technische Planungsleistungen für industrielle Verfahren und Produktionsabläufe
72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
72212500 Entwicklung von Kommunikations- und Multimedia-Software
72212650 Entwicklung von Betriebssystemsoftware für Personalcomputer (PC)
72212670 Entwicklung von Echtzeit-Betriebssystemsoftware
72212932 Entwicklung von Unterhaltungssoftware
79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
79900000 Veschiedene Dienstleistungen für Unternehmen und andere Dienstleistungen
79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
79931000 Innenausstattungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Zaprojektowanie, wykonanie oraz wdrożenie multimedialnej ekspozycji, wykorzystującej najnowsze technologie 3D, pod nazwą Europejskie Centrum Templariuszy w Opatowie, poświęconej historii zakonu templariuszy oraz ich związków z Polską i Opatowem opartych na najnowszych badaniach i aktualnej wiedzy historycznej uzupełnionej aranżacją scenograficzną nawiązującą do epoki średniowiecza. W zakres prac wchodzą: usługi projektowe, roboty budowlane, dostawa sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, wyposażenie: meble, urządzenia wystawowe, sprzęt AV i multimedia
Ekspozycja stała będzie zlokalizowana w istniejącym budynku na działce o numerze ewidencyjnym 1276 w obrębie 0001 w Opatowie.
Budynek jest w trakcie remontu realizowanego w ramach odrębnego zadania: Rewitalizacja budynku po byłym więzieniu na cele muzeum regionalnego w ramach projektu „Rewitalizacja Miasta Opatowa”.
Budynek zostanie oddany do użytkowania w ramach odrębnego zadania.
Po oddaniu do użytkowania budynek zostanie przekazany Wykonawcy jako teren budowy.
Stan budynku, jaki zostanie przekazany Wykonawcy do realizacji wystawy pokazano na załączonych do PFU rysunkach projektu architektoniczno- budowlanego „Rozbudowa i przebudowa celem zmiany sposobu użytkowania budynku po byłym więzieniu (budynek mieszkalny) na cele muzeum regionalnego”, Usługi Budowlano-Projektowe Leszek Zaremba, ul. Długa 41, 28-236 Rytwiany, 03.2022. (dalej wyciąg z PAB)
Zgodnie z Art.103, punkt 3 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych program funkcjonalno-użytkowy obejmuje opis zadania, w którym podaje się przeznaczenie ukończonych robót budowlanych oraz stawiane im wymagania techniczne, ekonomiczne, architektoniczne, materiałowe i funkcjonalne.
PFU został opracowany zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ROZWOJU I TECHNOLOGII z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz
programu funkcjonalno-użytkowego.
Cel inwestycji:
Celem inwestycji jest organizacja multimedialnej ekspozycji poświęconej historii zakonu templariuszy oraz ich związków z Polską i Opatowem opartych na najnowszych badaniach i aktualnej wiedzy historycznej uzupełnionej aranżacją scenograficzną nawiązującą do epoki średniowiecza.
Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlanych związanych z budową wystawy stałej, wykonanie obiektów wystawienniczych, dostawę, montaż i uruchomienie urządzeń technicznych, wykonanie aplikacji i treści multimedialnych wymaganych dla prawidłowej eksploatacji wystawy zgodnie z założeniami Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunkii zasady realizacji zamówienia określone są w załącznikach do SWZ ( zał. nr 9 OPZ i zał nr 9a PFU) oraz projektowanych postanowieniach umowy nr 8 do SWZ.
UWAGA: w skład Opisu Przedmiotu Zamówienia (OPZ) wchodzi niniejszy dokument zał nr 9 do SWZ - OPZ oraz zał nr 9a do SWZ- program funkcjonalno-użytkowy (PFU). W przypadku, gdyby oba dokumenty zawierały odmienny sposób opisania wymagań Zamawiającego, uznać należy, że wiodące znaczenie mają zapisy Szczegółowego Opisu Przedmiotu Zamówienia ujęty w zał 9 do SWZ - OPZ