Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av FM-tjänster till Skolverket
Referenznummer der Bekanntmachung: 2.7.2-2023:47
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandling av avtal för facility management-tjänster för skolverkets lokaler,
omfattande tillhandahållande av tjänster och varor inom arbetsplatsservice, lokalvård, fastighetsskötsel samt FM-strategiska projekt och rådgivning.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)98341130 Hauswartungsdienste
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: