Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Βελτίωση / Κατασκευή των Λεωφόρων Ιπποκράτους και Αργυρουπόλεως και τμήματος της Λεωφόρου Τσερίου και Στροβόλου στη Λακατάμεια και στο Στρόβολο-ΚΠΣ/01/2022/Ε(Α)
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45221220 Durchlässe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Το Έργο βρίσκεται στην επαρχία Λευκωσίας και θα συνδέσει τον υφιστάμενο κυκλικό κόμβο των Οικοδόμων (παρά το Νέο ΓΣΠ) με τον Παρακαμπτήριο Λακατάμειας. Επίσης, θα αναβαθμιστεί ο κύριος δρόμος που συνδέει το Τσέρι με τον Στρόβολο (Λεωφόροι Τσερίου και Στροβόλου). Το Έργο περιλαμβάνει την κατασκευή δρόμου τεσσάρων λωρίδων κυκλοφορίας πλάτους 3,25m, κεντρική νησίδα πλάτους 2,20m, πεζοδρόμια πλάτους 2m εκατέρωθεν, λωρίδα πρασίνου πλάτους 1,10m εκατέρωθεν και ποδηλατόδρομο πλάτους 3m (πλάτος διατομής 24,5m) με συνολικό μήκος 6200m περίπου. Επίσης, περιλαμβάνει την κατασκευή τριών κυκλικών κόμβων, γέφυρας (με τη μέθοδο μελέτη και κατασκευή) στον ποταμό Καλόγερο, συστήματος οχετών ομβρίων υδάτων, τοποθέτηση υποδομών για εγκατάσταση οδικού φωτισμού, Υπηρεσιών Κοινής Ωφελείας, τοπιοτέχνησης και άρδευσης και εγκατάσταση φώτων τροχαίας και φωτοελεγχόμενων διαβάσεων πεζών τύπου Pelican.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45221230 Schächte
45223500 Stahlbetonkonstruktionen
45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen
45233120 Straßenbauarbeiten
45233140 Straßenarbeiten
03450000 Erzeugnisse von Forstbaumschulen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: