Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa zestawów komputerowych dla projektu nr 1/14-2022/OG-FAMI
Referenznummer der Bekanntmachung: OA-XVI.272.6.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30213000 Personalcomputer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie sprzętu komputerowego: komputerów, monitorów ekranowych oraz akcesoriów komputerowych w ramach projektu nr 1/14-2022/OG-FAMI pn. „Zwiększenie standardu obsługi cudzoziemców w województwie podkarpackim w realiach działań wojennych na Ukrainie” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. 2. Szczegółowy opis przedmiotu oraz warunki realizacji zamówienia zostały opisane w SWZ Część A, Część B – Opis przedmiotu zamówienia - specyfikacja techniczna oraz Część C – Projektowane postanowienia umowy. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.) zwanej dalej „uPzp” oraz SWZ. 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zgodnie z art. 310 pkt 1 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie: a) art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2, 4-9 uPzp, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835), c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) 7. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. w formie: a) Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ; b) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa ust. 6 lit. b i c – załącznik nr 2 do SWZ. 8. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu i spełniania warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych określonych w SWZ. 9. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą niezbędnych do przeprowadzenia postępowania przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria – zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ. 10. Szczegółowe informacje dot. podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz dokumentów i oświadczeń składanych przez Wykonawców, Wykonawców / osoby mające siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia znajdują się w SWZ. 11. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 13. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 uPzp. 15. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 uPzp. 16. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków formularza ogłoszenia po szczegółowe informacje należy sięgnąć do SWZ.