Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele din dotarea Garzii de Coasta
Referenznummer der Bekanntmachung: 29521430_2021_PAAPD1163802
II.1.2)CPV-Code Hauptteil50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru valabil pe o perioadă de 24 luni de la data intrării în vigoare, în baza căruia se vor achiziţiona servicii de revizii si reparatii a autovehiculelor din dotarea Garzii de Coasta in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Solicitarile de clarificari din partea posibililor ofertanti se vor face cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Constanta
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)50112000 Reparatur und Wartung von Personenwagen
34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru valabil pe o perioadă de 24 luni de la data intrării în vigoare, în baza căruia se vor achiziţiona servicii de revizii si reparatii a autovehiculelor din dotarea Garzii de Coasta, aflate pe raza judetului Constanta, in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Cantitati Minime si Maxime ale Acordului Cadru:
Lotul 1 “Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Constanta”
Minim: 232 revizii + 18,33 ore manopera + 1.468 piese
Maxim: 464 revizii + 3.712 ore manopera + 13.043 piese
Cantitati minime contract subsecvent: 10 revizii+1 ora manopera+61 piese
Cantitati maxime contract subsecvent: 19 revizii+155 ore manopera+543 piese
Valoarea celui mai mic contract subsecvent ce se estimeaza ca va fi incheiat este de
88.816,01 lei, iar valoarea celui mai mare contract subsecvent ce se estimeaza ca va fi incheiat este de 479.535,21 lei.
Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Tulcea
Los-Nr.: 2
Acord cadru valabil pe o perioadă de 24 luni de la data intrării în vigoare, în baza căruia se vor achiziţiona servicii de revizii si reparatii a autovehiculelor din dotarea Garzii de Coasta, aflate pe raza judetului Tulcea, in conformitate cu prevederile caietului de sarcini.
Lotul 2 “Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Tulcea” Minim: 160 revizii + 12 ore manopera + 1.021 piese
Maxim: 320 revizii + 2.560 ore manopera + 9.545 piese
Cantitati minime contract subsecvent: 7 revizii+1 ora manopera+43 piese
Cantitati maxime contract subsecvent: 13 revizii+107 ore manopera+398 piese
54.660,21 lei, iar valoarea celui mai mare contract subsecvent ce se estimeaza ca va fi incheiat este de 300.780,58 lei.