Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 161630-2023
Polen-Łagów: Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
2023/S 055-161630
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w Nadleśnictwie Łagów w roku 2023- Pakiet I – Usługi z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictwa Nieskurzów
Referenznummer der Bekanntmachung: SA.270.12.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt.
1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 672 – „Ustawa o lasach”)
obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna,
porządkowania zadrzewień do wykonania na terenie Nadleśnictwa Łagów w roku 2023.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
75251120 Waldbrandbekämpfung
77210000 Holzgewinnung
77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
77211100 Holzfällung
77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald
77211300 Rodung
77211400 Fällen von Bäumen
77211500 Baumpflege
77211600 Aussaat von Baumsamen
77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft
77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen
77231600 Aufforstung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
szkółkarstwa oraz porządkowania zadrzewień do wykonania na terenie Nadleśnictwa Łagów w roku 2023
wynikające z zał.nr 2 do SWZ na który składają się: planowany rozmiar prac; szczegółowy rozmiar prac
według grup czynności, czynności i lokalizacji; charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna;układ
sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie;zestawienie odległości i warunków zrywki drewna;zestawienie
pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki;zestawienie pozycji nieudostępnionych
dla pozyskania maszynowego;informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał);informacja
o charakterze pielęgnacji lasu (strefy dla wykaszania chwastów); zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki; Zakresy rzeczowe mają charakter szacunkowy. Standardy
jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Załącznik nr 3 do SWZ,
na który składają się:„Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" przyjęty decyzją nr 34 Dyrektora
Generalnego Lasów Państwowych z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie wprowadzenia do stosowania „Opisu
standardu technologii wykonawstwa prac leśnych" w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych wraz ze
zmianami wprowadzonymi decyzjami zmieniającymi; Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w
Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu przyjęty decyzją nr 47/2022 Dyrektora
Regionalnego Lasów Państwowych z dnia 15 lipca 2022 r. w sprawie zatwierdzenia „Opisu standardu
technologii wykonawstwa prac leśnych w RDLP w Radomiu” w jednostkach organizacyjnych Regionalnej
Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. Realizacja prac wchodzących w skład przedmiotu zamówienia dla
poszczególnych Pakietów będzie się odbywała na obszarze leśnictwa Nieskurzów.