Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 162362-2023
Schweden-Västerås: Personalschulung
2023/S 055-162362
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Upphandling av utbildning inom Ledarskap och Medarbetarskap med fokus på digitala arbetssätt
Referenznummer der Bekanntmachung: IN-IN23-0110
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
79632000 Personalschulung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser ramavtal för kompetensutvecklingsinsatser i det ESF-medfinansierade projektet KOD (kompetensutveckling och digitala arbetssätt), med målet att kompetensutveckla anställda inom offentliga förvaltningar. Projektets kompetensutvecklingsinsatser ska fylla på de kunskapsluckor som synliggjorts under de senaste årens ökande digitalisering och bidra till att deltagande kvinnor och män stärker sin ställning på arbetsmarknaden genom stärkt digital kompetens.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
80510000 Spezialausbildung
80511000 Ausbildung des Personals
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Region Västmanland inbjuder företag, i fortsättningen kallade anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för Utbildning inom Ledarskap och Medarbetarskap till projekt KOD (kompetensutveckling och digitala arbetssätt som finansieras av Europeiska socialfonden.
Tecknat avtal kommer att kunna användas av samtliga avdelningar och verksamheter inom Region Västmanland, i fortsättningen kallade köpare. Behovet avser tjänster på orter där köparen är verksam. Samtliga Region Västmanlands hel- och delägda bolag, befintliga samt under avtalstiden tillkommande, ska som option ha rätt att ansluta sig till avtalet.
Upphandlingen genomförs av Inköp Sörmland Västmanland (dvs. Region Västmanland, Org.nr. 232100-0172.)
Upphandlingens diarienummer är: IN-IN23-0110Upphandlingsform: Öppet förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingsformen medger inte förhandling.Sista anbudsdag: 2023-04-12 23:59Anbuden är giltiga t.o.m: 2023-08-11Sista dag för att ställa frågor: 2023-04-05Utvärderingsmodell: Bästa förhållandet mellan kvalitet och pris.
Köparen avser teckna avtal med 1 leverantör.
Vi emotser Ert anbud med intresse!