Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια εξοπλισμού (ιατρικού, εργαστηριακού και μεταφοράς εμβολίων) και ΜΑΠ
Αριθμός αναφοράς: 183433
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV33140000 Ιατρικά αναλώσιμα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προκηρύσσουμε ηλεκτρονικό διεθνή διαγωνισμό ανοικτής διαδικασίας για την προμήθεια με αγορά των τμημάτων: (α)Τμήμα 1: Ιατρικός εξοπλισμός εντατικής θεραπείας, (β)Τμήμα 2: Εργαστηριακός Εξοπλισμός και Αναλώσιμα, (γ)Τμήμα 3: Εξοπλισμός μεταφοράς εμβολίων-κιβώτια, λοβοί, (δ)Τμήμα 4: Μέσα ατομικής προστασίας, όπως προβλέπονται από την Συμφωνία Επιχορήγησης Project 101059308 - rescEU-MEDSTOCK-GR, για τις ανάγκες τις Γενικής Γραμματείας Πολιτικής Προστασίας έτους 2023, συνολικής εκτιμώμενης αξίας οκτώ εκατομμυρίων και δεκατριών χιλιάδων Ευρώ (8.013.000,00€), συμπεριλαμβανομένων των υπέρ τρίτων κρατήσεων, ως και κάθε άλλη επιβάρυνση, μη συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α., με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή).