Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Bauleistung - 163751-2023
Polen-Warschau: Bauarbeiten
2023/S 055-163751
Auftragsbekanntmachung – Sektoren
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Budowa trasy tramwaju szybkiego od ul. Kasprzaka do Wilanowa na odcinku od Dworca Zachodniego do węzła z ul. Grójecką
Referenznummer der Bekanntmachung: DWZ/176/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa trasy tramwaju szybkiego od ul. Kasprzaka do Wilanowa na odcinku od Dworca Zachodniego do węzła z ul. Grójecką.
2. Przedmiot zamówienia określono szczegółowo w rozdziale II SWZ.
3. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień podobnych, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. c ustawy Pzp do kwoty 22 464 000,00 zł netto, polegających na powtórzeniu podobnych usług projektowych lub robót budowlanych w zakresie branż: drogowej, torowej, konstrukcyjnej, sanitarnej, elektroenergetycznej, teletechnicznej i zieleni. Ewentualne zamówienia podobne zostaną udzielone na zasadach analogicznych do zasad przewidzianych w rozdziale III SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 247 099 620.17 PLN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
34941300 Straßenbahnschienen
45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten
45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten
45111291 Erschließungsarbeiten
45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten
45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen
45221240 Bauarbeiten für Tunnel
45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen
45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen
45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen
45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
45232200 Arbeiten in Verbindung mit Starkstromleitungen
45232220 Bau von Unterwerken
45232221 Umspann-Unterstation
45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen
45232310 Bauarbeiten für Fernsprechleitungen
45232452 Entwässerungsarbeiten
45233120 Straßenbauarbeiten
45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
45233252 Oberbauarbeiten für Straßen
45233292 Installation von Sicherheitseinrichtungen
45233293 Installation von Straßenmobiliar
45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen
45234121 Straßenbahnarbeiten
45234126 Bauarbeiten für Straßenbahnlinien
45310000 Installation von elektrischen Leitungen
45314300 Kabelinfrastruktur
45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
45330000 Installateurarbeiten
45332300 Verlegen von Abwasserleitungen
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie Dokumentacji Projektowej, pozyskanie decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie Robót w zakresie podstacji trakcyjnej, wykonanie Robót, opracowanie Dokumentacji Powykonawczej oraz pozyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, w tym wykonanie Robót polegających na:
1) budowie trasy tramwajowej wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury od Dworca Zachodniego do węzła z ul. Grójecką:
a) w tunelu pod Dworcem Zachodnim (bez konstrukcji tunelu),
b) w tunelu pod Al. Jerozolimskimi, Parkiem Pięciu Sióstr oraz pod ulicą Bitwy Warszawskiej 1920 r. wraz z konstrukcją tunelu tramwajowego,
c) w pasie drogowym ulic: Bitwy Warszawskiej 1920 r., Grójecka oraz S. Banacha;
2) przebudowie pasa drogowego ulic: Al. Jerozolimskie, Bitwy Warszawskiej 1920 r., Grójecka oraz S. Banacha, w zakresie niezbędnym do wybudowania trasy tramwajowej na przedmiotowym odcinku;
3) przebudowie lub zabezpieczeniu kolizji na całym odcinku planowanej inwestycji w zakresie niezbędnym do budowy trasy;
4) budowie podstacji trakcyjnej.