Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Dienstleistungen - 163988-2023
Polen-Kleszczewo: Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
2023/S 055-163988
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kleszczewo
Referenznummer der Bekanntmachung: GKII.271.6.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Kleszczewo wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
90513100 Hausmüllbeseitigung
90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
90533000 Verwaltung von Müllhalden
38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Kleszczewo, w okresie 24 następujących po sobie miesięcy wraz z realizacją usług i obowiązków dodatkowych.
2. Zakres przedmiotowy zamówienia (dalej ,,Usługa” lub ,,Usługi”) obejmuje:
1) odbieranie odpadów komunalnych cyklicznie, „u źródła” od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Kleszczewo (województwo wielkopolskie, powiat poznański), którzy pozostają w gminnym systemie odbioru odpadów komunalnych, z podziałem na następujące frakcje:
a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (zwane dalej również „odpadami zmieszanymi”)
b) papier;
c) metale, tworzywa sztuczne oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe;
d) szkło;
e) bioodpady stanowiące odpady komunalne (zwane dalej również „bioodpadami”);
2) transport odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w pkt 1 (zwanymi dalej również ,,odpadami komunalnymi”) do miejsca zbierania (zagospodarowania) odpadów, zapewnionego przez Wykonawcę i wskazanego w ofercie, za wyjątkiem miejsca zbierania (zagospodarowania) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które to zapewnia Zamawiający a Wykonawca zobowiązany jest przekazać cały strumień wskazanej frakcji odpadów do miejsca wyznaczonego – Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu (zwane dalej „ITPOK”),
3) zagospodarowanie odpadów o których mowa w pkt 1), za wyjątkiem niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, które zagospodarowywane są w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych nastąpi na koszt Zamawiającego (nie będzie ponoszony przez Wykonawcę);
4) realizację odbiorów interwencyjnych;
5) zapewnienie właścicielom nieruchomości worków przeznaczonych do selektywnej zbiórki i gromadzenia odpadów:
a) papieru,
b) szkła,
c) metali, tworzyw sztucznych oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych,
- w zakresie w jakim system deponowania odpadów przewiduje zbieranie odpadów w workach.
6) dostawa tagów RFID (transponderów) i ich montaż na pojemnikach do odbioru odpadów, instalacja i uruchomienie, wdrożenie i zapewnienie dostępu do systemu identyfikacji pojemników przeznaczonych do odbioru odpadów komunalnych przy użyciu technologii identyfikacji radiowej (RFID);
7) realizację usług i obowiązków powiązanych z ww. w pkt 1) –6) i wynikających z dokumentów zamówienia.
3.Szacuje się następującą wielkość strumienia odpadów w okresie podstawowym realizacji zamówienia (24 miesiące):
-Odpady niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod : 20 03 01) 5400
-Odpady segregowane – szkło (kody: 15 01 07, 20 01 02) 530
-Odpady segregowane – papier i tektura (kody: 15 01 01, 15 01 05, 20 01 01) 730
-Odpady segregowane – tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe (kody: 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 20 01 39, 20 01 40) 890
-Bioodpady (kody: 20 02 01, 20 01 08) 3450
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej „OPZ”) stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy (dalej „PPU”) w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.