Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Lieferungen - 164150-2023
Bulgarien-Dospat: Planierraupen
2023/S 055-164150
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Доставка чрез закупуване на 1 брой нов специализиран верижен трактор –булдозер за нуждите на ТП „ДГС Доспат“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
43211000 Planierraupen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предметът на обществената поръчка включва доставката чрез закупуване на 1 брой нов специализиран верижен трактор–булдозер фабрично нов, неупотребяван да е с дата на производство не по-рано от 01.01.2023г. В предмета на поръчката се включва и осигуряване на гаранционно (сервизно) обслужване на доставения верижен трактор –булдозер.Участникът трябва да е производител или официален представител или вносител на производител на предлаганата марка булдозер за територията на Р. България с права за продажба, гаранционна поддръжка и сервиз на територията на страната.На основание чл. 104, ал. 2 от ЗОП Възложителя предвижда оценката на техническите и ценовите предложения на участниците да се извърши преди провеждането на предварителния подбор. Председателят на комисията декриптира офертите, подадени през платформата и отваря ценовите предложения заедно с документите по чл. 39, ал. 2 и ал. 3, т. 1 от ЗОП.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 380 000.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Предметът на обществената поръчка включва доставката чрез закупуване на 1 брой нов специализиран верижен трактор–булдозер фабрично нов, неупотребяван да е с дата на производство не по-рано от 01.01.2023г. В предмета на поръчката се включва и осигуряване на гаранционно (сервизно) обслужване на доставения верижен трактор –булдозер. Участникът трябва да е производител или официален представител или вносител на производител на предлаганата марка булдозер за територията на Р. България с права за продажба, гаранционна поддръжка и сервиз на територията на страната.Срок, за който се възлага обществената поръчка:
– срокът, в който изпълнителят ще осъществява сервизно обслужване, поръчката е с продължителност до изтичане на гаранционния срок на доставения нов специализиран верижен трактор – булдозер, предложен от участника, избран за изпълнител.
6.2. Срок за извършване на доставки.– срок за извършване на доставката на 1 бр. нов специализиран верижен трактор – булдозер е срокът, предложен от участника, избран за изпълнител, но не повече от 90 дни от датата на сключване на договора;6.3. Гаранционен срок.Възложителят изисква предлаганият гаранционен срок за специализирания верижен трактор – булдозер да е не по-малко от 12 (дванадесет) месеца и не повече от 60 (шестдесет) месеца без ограничение на моточасовете, считано от датата на подписване на приемо-предавателен протокол за доставка на булдозера. През време на гаранционното обслужване на специализирания верижен трактор – булдозер, избраният изпълнител следва да влага само оригинални резервни части. Гаранцията на вложените части и гаранцията на сервизния труд следва да бъде минимум 12 (дванадесет) месеца.6.4. Срок за отстраняване на възникнали повреди по време на гаранционния срок.6.4.1. Срокът за отстраняване на възникнала повреда, включително и подмяната на дефектирала/и част/и по време на гаранционния срок е максимум 20 (двадесет) календарни дни от получаване на писменото уведомление на Възложителя.6.4.2. Всички разходи (транспорт, труд, посещения на място, резервни части и др.) по отстраняване на гаранционните проблеми, ремонти или замяната на дефектирали части и устройства, както и транспортирането на булдозера от месторазположението му при Възложителя до оторизирания сервиз и обратно и/или посещения на място от техници/монтьори по време на гаранционния срок са за сметка на Изпълнителя.6.4.3. В случай, че изпълнителят не е в състояние да отстрани дефектите в срока, посочен в предходната точка, той се задължава да осигури оборотна машина от същия клас за своя сметка до отстраняване на проблема.В случай, че изпълнителят не е в състояние да отстрани дефектите, той се задължава да уведоми Възложителя писмено за това и считано от датата на уведомяването, в срока за доставка, предложен в офертата му за участие, да подмени дефектиралата техника с нова, която трябва да е със същите или с по-добри характеристики.
7. Гаранционно и сервизно обслужване-7.1. Под гаранционно (сервизно) обслужване се има предвид изискуемата периодична поддръжка на булдозера (различна от отстраняването на недостатъци за сметка на Изпълнителя по време на гаранционния срок) – смяна на масла, филтри и др. 7.2. Гаранцията следва да е придружена с наличие на фирмени и оторизирани сервизни бази, осигуряващи обслужването на булдозера и оборудването към него по време на гаранционния срок. Участникът трябва да разполага със собствена или наета оторизирана сервизна база на територията на Република България за гаранционно и следгаранционно обслужване.7.3. Изпълнителят трябва да извършва сервизно обслужване на доставения булдозер и оборудването към него по време на гаранционния срок, по график и с обхват определен от произ. Възложителя определя гаранцията за изпълнение, съгласно чл.111, ал.2 и ал.5 от ЗОП е парична сума, банкова гаранция или застраховка, която обезпечава изпълнението, чрез покритие на отговорността на изпълнителя по избор на кандидата. Гаранцията е в размер на 5 % (пет процента) от стойност на договора.