Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 2021/01-048
II.1.2)CPV-Code Hauptteil24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Nybro kommun upphandlar ramavtal för Kalkning med avrop för Nybro kommuns behov av leverans och spridning av kalkprodukter.
Upphandlingen genomförs med påskyndat förfarande då det är väsentligt för beställaren att kalkningen sker med början i april.