Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
DigiFinland Oy - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Määrittelyasiantuntija
Referenznummer der Bekanntmachung: D/31/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena on yhden asiantuntijaresurssin asiakaskohtainen sopimuskausi, johon liittyvistä toimeksiannoista sovitaan erikseen. Sopimuskausi on 1.3.2022 – 31.8.2022 ja arvioitu työmäärä 160 htp. Hankintayksikkö varaa mahdollisuuden jatkaa sopimusta ajalle optio 1.9.2022 – 31.12.2022, jonka työmäärä on 50 htp. Arvio työmäärästä ei sido hankintayksikköä.
Asiantuntija osallistuu mm. pelastustoimen onnettomuuksien ehkäisyn ja sähköisen asioinnin prosessien ja tietojärjestelmien suunnitteluun, tekniseen ja toiminnallisen vaatimusmäärittelyyn sekä suunnitteluun asiantuntijan roolissa. Lisäksi tehtävään sisältyy muita IT-konsultointi 2021-2025 DPS:n kohteessa määrittely- ja arkkitehtuuripalveluiden työtehtävissä nimettyjä tehtäviä.
Rakennettavat tietojärjestelmät kohdistuvat pelastustoimen onnettomuuksien ehkäisytoimintaan, sähköisen asiointiin, raportointiin, tilastointiin sekä analysointiin. Asiantuntijalta edellytetään pelastustoimen tuntemuksen lisäksi vahvaa kokemusta pelastustoimen tietojärjestelmien vaatimusmäärittelystä ja suunnittelusta.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: D/31/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: