II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Materiale sanitare pentru angiografie/angioplastie – acord-cadru pentru 36 de luni
Referenznummer der Bekanntmachung: 4208498 2021 144
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33111710 Angiografie-Ausstattung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Materiale sanitare pentru angiografie/angioplastie, conform caietului de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 10 zile.
Data-limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 6 (sase) zile inainte de data-limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare [conform art. 160 alin. (2) si art. 161 din Legea 98/2016, modificate prin OUG 107/2017].
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 12 336 250.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für nur ein Los
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 101
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 66
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33111710 Angiografie-Ausstattung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
TEACA ARMATA conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD BRAHIAL
Los-Nr.: 37
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD BRAHIAL conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
MANIFOLD conform caietului de sarcini
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE- GHIDURI CU VARF MOALE ACOPERITE CU POLIMER
Los-Nr.: 5
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE- GHIDURI CU VARF MOALE ACOPERITE CU POLIMER conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU PROFIL DE INTRARE SCAZUT (Nh)
Los-Nr.: 74
MICROCATETER CU PROFIL DE INTRARE SCAZUT (Nh) conform caietului de sarcini
DISPOZITIV INCHIDERE PUNCTIE ARTERIALA CU TRIPLU MECANISM DE ACTIUNE
Los-Nr.: 98
DISPOZITIV INCHIDERE PUNCTIE ARTERIALA CU TRIPLU MECANISM DE ACTIUNE conform caietului de sarcini
PACHET PENTRU ANGIOGRAFIE CORONARIANA
Los-Nr.: 38
PACHET PENTRU ANGIOGRAFIE CORONARIANA conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV ACOPERIT CU BIOLIMUS A9
Los-Nr.: 26
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV ACOPERIT CU BIOLIMUS A9 conform caietului de sarcini
SET INTRODUCTOR PENTRU PUNCTIE ARTERIALA
Los-Nr.: 48
SET INTRODUCTOR PENTRU PUNCTIE ARTERIALA conform caietului de sarcini
CATETER GHID PENTRU PROCEDURI CORONARIENE DIFICILE CU DURATA INDELUNGATA
Los-Nr.: 70
CATETER GHID PENTRU PROCEDURI CORONARIENE DIFICILE CU DURATA INDELUNGATA conform caietului de sarcini
GHID METALIC AMPLATZ SUPERSTIFF
Los-Nr.: 3
GHID METALIC AMPLATZ SUPERSTIFF conform caietului de sarcini
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE FLOPPY/SOFT
Los-Nr.: 8
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE FLOPPY/SOFT conform caietului de sarcini
BALON PREDILATARE SEMICOMPLIANT CU TEHNOLOGIE DE IMPINGERE
Los-Nr.: 94
BALON PREDILATARE SEMICOMPLIANT CU TEHNOLOGIE DE IMPINGERE conform caietului de sarcini
BALON PENTRU PROCEDURI IN LEZIUNI CRONICE CALCIFIATE
Los-Nr.: 96
BALON PENTRU PROCEDURI IN LEZIUNI CRONICE CALCIFIATE conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
GHID ROTABLATIE conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
LINII DE PRESIUNE conform caietului de sarcini
BALOANE NON-COMPLIANTE DE SUPRADILATARE CORONARIANA
Los-Nr.: 50
BALOANE NON-COMPLIANTE DE SUPRADILATARE CORONARIANA conform caietului de sarcini
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE CU SUPORT INTERMEDIAR
Los-Nr.: 9
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE CU SUPORT INTERMEDIAR conform caietului de sarcini
BALON NONCOMPLIANT CU ELEMENT METALIC PENTRU DILATARE CORONARIANA SI MODIFICARE PLACA CALCIFICA
Los-Nr.: 58
BALON NONCOMPLIANT CU ELEMENT METALIC PENTRU DILATARE CORONARIANA SI MODIFICARE PLACA CALCIFICA conform caietului de sarcini
CATETERE DIAGNOSTICE CU RETENTIA CURBURII
Los-Nr.: 39
CATETERE DIAGNOSTICE CU RETENTIA CURBURII conform caietului de sarcini
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF DUR UTILIZAT IN PENETRAREA CAPISONULUI PROXIMAL
Los-Nr.: 53
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF DUR UTILIZAT IN PENETRAREA CAPISONULUI PROXIMAL conform caietului de sarcini
TECI INTRODUCTOARE PT ABORD FEMURAL
Los-Nr.: 1
TECI INTRODUCTOARE PT ABORD FEMURAL conform caietului de sarcini
TUB PRELUNGITOR INJECTARE SUBSTANTA CONTRAST
Los-Nr.: 43
TUB PRELUNGITOR INJECTARE SUBSTANTA CONTRAST conform caietului de sarcini
BALON NONCOMPLIANT PENTRU PROCEDURILE DE CTO
Los-Nr.: 60
BALON NONCOMPLIANT PENTRU PROCEDURILE DE CTO conform caietului de sarcini
BALON SEMICOMPLIANT PENTRU ANGIOPLASTIE CU PROFIL DE TRECERE SCAZUT
Los-Nr.: 59
BALON SEMICOMPLIANT PENTRU ANGIOPLASTIE CU PROFIL DE TRECERE SCAZUT conform caietului de sarcini
GHID ANGIOPLASTIE CORONARIANA PENTRU RECANALIZARE CU COATING HIDROFILIC
Los-Nr.: 12
GHID ANGIOPLASTIE CORONARIANA PENTRU RECANALIZARE CU COATING HIDROFILIC conform caietului de sarcini
GHID CU MIEZ DUBLU TAPPERD (FIGHTER)
Los-Nr.: 80
GHID CU MIEZ DUBLU TAPPERD (FIGHTER) conform caietului de sarcini
PACHET ACCESORII SISTEM DE INFLATIE
Los-Nr.: 24
PACHET ACCESORII SISTEM DE INFLATIE conform caietului de sarcini
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE UTILIZATE IN CTO
Los-Nr.: 6
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE UTILIZATE IN CTO conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
CATETERE GHID conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 68
GHID DIAGNOSTIC STANDARD conform caietului de sarcini
TRANSDUCTOR PENTRU MONITORIZAREA INVAZIVA A PRESIUNII TIP B
Los-Nr.: 41
TRANSDUCTOR PENTRU MONITORIZAREA INVAZIVA A PRESIUNII TIP B conform caietului de sarcini
CATETER EXTENSOR PENTRU CATETER GHID
Los-Nr.: 45
CATETER EXTENSOR PENTRU CATETER GHID conform caietului de sarcini
DEVICE DE INCHIDERE PUNCTIE ARTERIALA
Los-Nr.: 89
DEVICE DE INCHIDERE PUNCTIE ARTERIALA conform caietului de sarcini
BALON SEMI-COMPLIANT ANGIOPLASTIE CORONARIANA
Los-Nr.: 20
BALON SEMI-COMPLIANT ANGIOPLASTIE CORONARIANA conform caietului de sarcini
STENT FARMACOLOGIC ACTIV DE GENERATIA A-4-A FARA POLIMER, CU REZERVOR DE SUBSTANTA ANTIPROLIFERATIVA
Los-Nr.: 61
STENT FARMACOLOGIC ACTIV DE GENERATIA A-4-A FARA POLIMER, CU REZERVOR DE SUBSTANTA ANTIPROLIFERATIVA conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
MICROCATETER conform caietului de sarcini
GHID CU MIEZ DUBLU PENETRANT (HORNET 14)
Los-Nr.: 82
GHID CU MIEZ DUBLU PENETRANT (HORNET 14) conform caietului de sarcini
SET INTRODUCATOR RADIAL CU UTILIZARE USOARA SI ATRAUMATICA
Los-Nr.: 65
SET INTRODUCATOR RADIAL CU UTILIZARE USOARA SI ATRAUMATICA conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
SET ACCESORII PTCA conform caietului de sarcini
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF MOALE UTILIZAT IN EXTERNALIZARE
Los-Nr.: 51
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF MOALE UTILIZAT IN EXTERNALIZARE conform caietului de sarcini
INSTRUMENT DE CAPTARE SI EXTERNALIZARE A GHIDULUI DE ANGIOPLASTIE (SNARE)
Los-Nr.: 55
INSTRUMENT DE CAPTARE SI EXTERNALIZARE A GHIDULUI DE ANGIOPLASTIE (SNARE) conform caietului de sarcini
STENT FARMACOLOGIC ACTIV CU SIROLIMUS SI POLIMER BIODEGRADABIL, ACOPERIRE ABLUMINALA/GRADIENT
Los-Nr.: 57
STENT FARMACOLOGIC ACTIV CU SIROLIMUS SI POLIMER BIODEGRADABIL, ACOPERIRE ABLUMINALA/GRADIENT conform caietului de sarcini
BALON DE BLOCARE A MICROCATETERULUI/GHIDULUI
Los-Nr.: 79
BALON DE BLOCARE A MICROCATETERULUI/GHIDULUI conform caietului de sarcini
STENTURI CORONARIENE CU ELIBERARE DE SUBSTANTA ANTIRESTENOZA- ZOTAROLIMUS- BIOLINX POLIMER
Los-Nr.: 27
STENTURI CORONARIENE CU ELIBERARE DE SUBSTANTA ANTIRESTENOZA- ZOTAROLIMUS- BIOLINX POLIMER conform caietului de sarcini
SONDA PENTRU IMAGISTICA INTRACORONARIANA TIP IVUS
Los-Nr.: 100
SONDA PENTRU IMAGISTICA INTRACORONARIANA TIP IVUS conform caietului de sarcini
BALOANE SEMICOMPLIANTE PENTRU DILATARE CORONARIANA
Los-Nr.: 18
BALOANE SEMICOMPLIANTE PENTRU DILATARE CORONARIANA conform caietului de sarcini
SERINGI CU URECHI PENTRU ANGIOGRAFIE
Los-Nr.: 72
SERINGI CU URECHI PENTRU ANGIOGRAFIE conform caietului de sarcini
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTTPROLIFERATIVE CU POLIMER FIX PENTRU LEZIUNI COMPLEXE
Los-Nr.: 95
STENT ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTTPROLIFERATIVE CU POLIMER FIX PENTRU LEZIUNI COMPLEXE conform caietului de sarcini
BALON IMPREGNAT CU SUBSTANTA ANTIRESTENOZANTA
Los-Nr.: 97
BALON IMPREGNAT CU SUBSTANTA ANTIRESTENOZANTA conform caietului de sarcini
DISPOZITIV PENTRU CAPTURAREA CORPILOR STRAINI
Los-Nr.: 23
DISPOZITIV PENTRU CAPTURAREA CORPILOR STRAINI conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN STANDARD
Los-Nr.: 32
STENT CORONARIAN STANDARD conform caietului de sarcini
CATETER GHID PENTRU CORONARE – BALANCED SUPPORT
Los-Nr.: 13
CATETER GHID PENTRU CORONARE – BALANCED SUPPORT conform caietului de sarcini
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD FEMURAL
Los-Nr.: 35
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD FEMURAL conform caietului de sarcini
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF MOALE UTILIZAT IN ABORDAREA SEPTALELOR INTERVENTIONALE ACOPERIT CU POLIMER
Los-Nr.: 52
GHID RECANALIZARE OCLUZIE CRONICA CU VARF MOALE UTILIZAT IN ABORDAREA SEPTALELOR INTERVENTIONALE ACOPERIT CU POLIMER conform caietului de sarcini
CATETER PENTRU ASPIRARE SI OCLUZIE TEMPORARA
Los-Nr.: 15
CATETER PENTRU ASPIRARE SI OCLUZIE TEMPORARA conform caietului de sarcini
BALON CU TEHNOLOGIE DE ULTRASUNETE PENTRU REMODELAREA PLACILOR CALCIFICE CIRCULARE
Los-Nr.: 101
BALON CU TEHNOLOGIE DE ULTRASUNETE PENTRU REMODELAREA PLACILOR CALCIFICE CIRCULARE conform caietului de sarcini
BALON DE PREDILATARE CORONARIANA PENTRU OCLUZII TOTALE CRONICE
Los-Nr.: 19
BALON DE PREDILATARE CORONARIANA PENTRU OCLUZII TOTALE CRONICE conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
TECI STANDARD conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU VARF CE PERMITE ANGULARE
Los-Nr.: 91
MICROCATETER CU VARF CE PERMITE ANGULARE conform caietului de sarcini
GHID CU MIEZ DUBLU CU RESPONSIVITATE MARE(JUDO)
Los-Nr.: 81
GHID CU MIEZ DUBLU CU RESPONSIVITATE MARE(JUDO) conform caietului de sarcini
GHIDURI FOLOSITE IN RECANALIZARE ACOPERITE CU POLIMER
Los-Nr.: 7
GHIDURI FOLOSITE IN RECANALIZARE ACOPERITE CU POLIMER conform caietului de sarcini
CATETERE DE GHIDAJ PENTRU ANGIOPLASTIE (CATEGHID)
Los-Nr.: 69
CATETERE DE GHIDAJ PENTRU ANGIOPLASTIE (CATEGHID) conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU DUBLU LUMEN(Nh rx)
Los-Nr.: 76
MICROCATETER CU DUBLU LUMEN(Nh rx) conform caietului de sarcini
SISTEM DE PROTECTIE DISTAL IMPOTRIVA EMBOLIZARII
Los-Nr.: 44
SISTEM DE PROTECTIE DISTAL IMPOTRIVA EMBOLIZARII conform caietului de sarcini
DISPOZITIV DE AVANSARE SI CATETER DE ROTABLATIE
Los-Nr.: 85
DISPOZITIV DE AVANSARE SI CATETER DE ROTABLATIE conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN DIN ALIAJ CO- CR- NI- MO
Los-Nr.: 22
STENT CORONARIAN DIN ALIAJ CO- CR- NI- MO conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV CO-CR CU SIROLIMUS
Los-Nr.: 28
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV CO-CR CU SIROLIMUS conform caietului de sarcini
GHID DIAGNOSTIC HIDROFILIC
Los-Nr.: 2
GHID DIAGNOSTIC HIDROFILIC conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU PROFIL „TAPPERD” PENTRU OCLUZII CRONICE
Los-Nr.: 54
MICROCATETER CU PROFIL „TAPPERD” PENTRU OCLUZII CRONICE conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 34
TECI RADIALE conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN FOLOSIT IN CAZURI DE PERFORATII, ANEVRISME, GRAFTURI VENOASE SI RUPTURI ARTERIALE
Los-Nr.: 56
STENT CORONARIAN FOLOSIT IN CAZURI DE PERFORATII, ANEVRISME, GRAFTURI VENOASE SI RUPTURI ARTERIALE conform caietului de sarcini
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE- GHIDURI IN PROCEDURI CORONARIENE STANDARD
Los-Nr.: 4
GHIDURI PENTRU ANGIOPLASTII CORONARIENE- GHIDURI IN PROCEDURI CORONARIENE STANDARD conform caietului de sarcini
STENT CU GROSIME MICA A STRUTULUI SI ELIBERARE ABLUMINALA SUBSTANTA ANTIRESTENOZANTA
Los-Nr.: 87
STENT CU GROSIME MICA A STRUTULUI SI ELIBERARE ABLUMINALA SUBSTANTA ANTIRESTENOZANTA conform caietului de sarcini
BALON DE CONTRAPULSATIE AORTICA
Los-Nr.: 30
BALON DE CONTRAPULSATIE AORTICA conform caietului de sarcini
STENT AUTOEXPANDABIL CORONARIAN
Los-Nr.: 88
STENT AUTOEXPANDABIL CORONARIAN conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU BALON INCORPORAT PENTRU MODIFICAREA PLACII
Los-Nr.: 77
MICROCATETER CU BALON INCORPORAT PENTRU MODIFICAREA PLACII conform caietului de sarcini
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD RADIAL
Los-Nr.: 36
CATETERE DIAGNOSTICE PENTRU ABORD RADIAL conform caietului de sarcini
BALON NONCOMPLIANT CU ELEMENT METALIC PENTRU DILATARE CORONARIANA SI MODIFICARE PLACA CALCIFICA IMPREGNAT CU PACLITAXEL
Los-Nr.: 62
BALON NONCOMPLIANT CU ELEMENT METALIC PENTRU DILATARE CORONARIANA SI MODIFICARE PLACA CALCIFICA IMPREGNAT CU PACLITAXEL conform caietului de sarcini
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE CORONARIANA CU SUPORT INALT
Los-Nr.: 10
GHID PENTRU ANGIOPLASTIE CORONARIANA CU SUPORT INALT conform caietului de sarcini
GHID PENTRU MASURAREA PRESIUNII INTRACORONARIENE (PRESURE WIRE)
Los-Nr.: 71
GHID PENTRU MASURAREA PRESIUNII INTRACORONARIENE (PRESURE WIRE) conform caietului de sarcini
STENT FARMACOLOGIC ACTIV PENTRU VASI FOARTE MICI SI FOARTE MARI
Los-Nr.: 73
STENT FARMACOLOGIC ACTIV PENTRU VASI FOARTE MICI SI FOARTE MARI conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV PL-CR ACOPERIT CU EVEROLIMUS
Los-Nr.: 29
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV PL-CR ACOPERIT CU EVEROLIMUS conform caietului de sarcini
STENT METALIC PENTRU PROCEDURI DE DILATARE CORONARIANA PENTRU VASE MICI, INCLUSIV IN INFARCTUL MIOCARDIC ACUT
Los-Nr.: 21
STENT METALIC PENTRU PROCEDURI DE DILATARE CORONARIANA PENTRU VASE MICI, INCLUSIV IN INFARCTUL MIOCARDIC ACUT conform caietului de sarcini
DISPOZITIV DE INCHIDERE A PUNCTIEI ARTERIALE RADIALE
Los-Nr.: 99
DISPOZITIV DE INCHIDERE A PUNCTIEI ARTERIALE RADIALE conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU CAP DE INTRARE DUR SPIRALAT
Los-Nr.: 90
MICROCATETER CU CAP DE INTRARE DUR SPIRALAT conform caietului de sarcini
MICROCATETER PENTRU VASE TORTUOASE
Los-Nr.: 92
MICROCATETER PENTRU VASE TORTUOASE conform caietului de sarcini
SISTEM PENTRU OCLUZII CRONICE TOTALE
Los-Nr.: 93
SISTEM PENTRU OCLUZII CRONICE TOTALE conform caietului de sarcini
BALON NONCOMPLIANT DE INALTA PERFORMANTA, PROFIL DE TRECERE SCAZUT
Los-Nr.: 64
BALON NONCOMPLIANT DE INALTA PERFORMANTA, PROFIL DE TRECERE SCAZUT conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU CAP DE INTRARE SPIRALAT (TP)
Los-Nr.: 75
MICROCATETER CU CAP DE INTRARE SPIRALAT (TP) conform caietului de sarcini
MICROCATETER CU TREI LUMENE
Los-Nr.: 78
MICROCATETER CU TREI LUMENE conform caietului de sarcini
BALON CU REZISTENTA CRESCUTA PENTRU DILATARI REPETATE
Los-Nr.: 86
BALON CU REZISTENTA CRESCUTA PENTRU DILATARI REPETATE conform caietului de sarcini
BALOANE DE DILATARE CORONARIANA COAXIALE
Los-Nr.: 17
BALOANE DE DILATARE CORONARIANA COAXIALE conform caietului de sarcini
GHIDURI DIAGNOSTICE PENTRU ANGIOGRAFIE CORONARIANA
Los-Nr.: 46
GHIDURI DIAGNOSTICE PENTRU ANGIOGRAFIE CORONARIANA conform caietului de sarcini
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV CO-CR ACOPERIT CU EVEROLIMUS
Los-Nr.: 25
STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV CO-CR ACOPERIT CU EVEROLIMUS conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 67
ACE PUNCTIE UZ ADULT conform caietului de sarcini
CATETER PENTRU ASPIRARE INTRACORONARIANA
Los-Nr.: 16
CATETER PENTRU ASPIRARE INTRACORONARIANA conform caietului de sarcini
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
BALON NONCOMPLIANT conform caietului de sarcini
GHID ANGIOPLASTIE CORONARIANA TIP „WORKHORSE”
Los-Nr.: 11
GHID ANGIOPLASTIE CORONARIANA TIP „WORKHORSE” conform caietului de sarcini
GHID DE LUCRU CU MIEZ DUBLU (SAMURAI SI SAMURAI RC)
Los-Nr.: 83
GHID DE LUCRU CU MIEZ DUBLU (SAMURAI SI SAMURAI RC) conform caietului de sarcini
SET INTRODUCTOR PENTRU PUNCTIE RADIALA
Los-Nr.: 47
SET INTRODUCTOR PENTRU PUNCTIE RADIALA conform caietului de sarcini