Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:Numéro de référence: 22/5
II.1.2)Code CPV principal79610000 Services de placement de personnel
II.1.4)Description succincte:
Gryaab har som ambition att ha fastanställd personal men vid sjukdom, föräldraledigheter eller när medarbetare byter jobb/pension, uppstår det ibland behov av att hyra in personal under en period, varför vi avser att teckna ett ramavtal.
Inhyrning kommer i huvudsak att ske till tjänster inom arbetarkollektivet. Då vi har behov av både administrativ och teknisk personal har vi för avsikt att teckna ramavtal med flera leverantörer.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: 22/5
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79610000 Personalförmedling
II.1.4)Kort beskrivning:
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: