A Kbt. 105. § (1) bekezdés a) pontja szerinti keretmegállapodás keretében nyertes ajánlattevő feladata a hulladékjegyzékről szóló 72/2013. (VIII. 27.) VM rendelet szerinti besorolású alábbi hulladékok, gyűjtése, rakodása, szállítása és kezelése vagy kezelőnek történő átadása az elszállított hulladék a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény vonatkozó paragrafusai szerinti dokumentálásával:
20 01 27* veszélyes anyagokat tartalmazó festékek, tinták, ragasztók gyanták
20 01 35* veszélyes anyagokat tartalmazó kiselejtezett elektromos és elektronikus berendezések, amelyek különböznek 20 01 21-től, 20 01 23-tól
17 09 03* veszélyes anyagokat tartalmazó egyéb építési-bontási hulladék (ideértve a kevert hulladékot is)
17 06 05* azbesztet tartalmazó építőanyag
15 01 10* veszélyes anyagokat maradékként tartalmazó, vagy azokkal szennyezett csomagolási hulladékok
16 01 04* hulladékká vált gépjármű
A hulladék rakodás, szállítás megrendelési típusait 5, tömegükben eltérő kategóriára osztotta ajánlatkérő. Az 1-2. kategóriába a kisebb mennyiségű, egyszerűen elszállítható hulladékok tartoznak. A 3., vagy attól magasabb mennyiségi kategóriába tartozó hulladékok esetén, a szállításukhoz alkalmazható gépjármű kategóriákat vette figyelembe ajánlatkérő.
2. kategória ≥51-100 kg
5. kategória: Áruszállító gépkocsik, több mint 12 t műszakilag megengedett legnagyobb össztömeggel. ≥10 001-500 000 kg-ig
Keretösszeg: nettó 13 994 148,-Ft
Nyertes ajánlattevő feladatai:
- a hulladékok gépi és/vagy szükség esetén kézi rakodása, szükség szerinti szelektálása, szállítása és a hulladékazonosító kód szerint engedéllyel rendelkező kezelőnek történő átadása, vagy elsősorban hasznosítása, ennek hiányában ártalmatlanítása, valamint a szerződésben meghatározott feladatok dokumentálása a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény vonatkozó előírásai szerint,
- nyertes ajánlattevő felelős a hulladék rendeltetési helyére történő biztonságos eljutásáért,
- nyertes ajánlattevő a tevékenységével érintett hulladékokról típus szerint a telephelyén nyilvántartást vezet meghatározott módon tartalommal,
- a hulladék elszállítását követően hulladékmentes felszín kialakítása,
- fotódokumentáció készítése a munkálatok befejeztével a megtisztított területről.