Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Väylävirasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Aineistovälitysalustan (AVA/Palju) ja lähdekoodin versionhallintajärjestelmän ylläpito-, jatkokehitys- ja asiantuntijapalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: VÄYLÄ/6955/02.01.11/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Väylävirasto - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Aineistovälitysalustan (AVA/Palju) ja lähdekoodin versionhallintajärjestelmän ylläpito-, jatkokehitys- ja asiantuntijapalvelut tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kilpailutus koski sopimuskautta, joka on kaksi (2) vuotta. Sopimuskauden jälkeisen optiokauden kesto voi olla enintään kaksi (2) vuotta.
Toimeksiannoista sovitaan sopimuskauden aikana.
Hankittavan asiantuntijatyön laajuus sopimuskaudella on Väyläviraston arvion mukaan yhteensä 825 htp ja optiokaudella enintään noin 375 htp:tä (yhteensä 1 200 htp).
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: VÄYLÄ/6955/02.01.11/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: