II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags: II.1.2)CPV-Code Hauptteil60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankinnan kohteena ovat valmisruokakuljetukset Leijona Catering Oy:n seuraavista toimipaikoista:
— Säkylä, Ravintola Rumpalipoika
— Vantaan vankila
— Hamina, Ravintola Rokka
— Parola, Ravintola Ruben.
Kuljetusreitit ja määrät ovat tarkemmin eriteltynä liitteessä 2: Määrät, Kuljetusreitit ja aikataulut. Liitteen tiedot vastaavat tätä hetkeä. Määrät, kuljetusreitit ja aikataulut voivat muuttua sopimuskauden aikana, kuljetustarpeen muutoksista johtuen. Kuljetustarpeen muutos johtaa siltä osin myös hinnan tarkistamiseen.
Ateriat kuljetetaan asiakkaalle lämpölaatikoissa ja rullakoissa, jotka noudetaan keittiöltä ja tyhjät laatikot ja rullakot palautetaan kierroksen päätteeksi takaisin keittiölle.
Kuljetuksia suoritetaan vuoden jokaisena päivänä tarpeen mukaan, katso tarkemmin liitteestä. Hinnoittelu EUR/päivä ma—la. Sunnuntaisin ja juhlapyhin pyhälisä %.
Jokaisen toimipisteen osalta laaditaan erillinen sopimus toistaiseksi voimassa olevana kolmen (3) kk:n irtisanomisajalla, vaikka sama toimittaja tulisikin valituksi useammassa toimipisteessä.
Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset.
Aineisto on kuvaus hankintayksikön tämän hetkisestä parhaasta näkemyksestä.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Säkylä, Ravintola Rumpalipoika
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Kuljetuspalvelun tuottaminen erillisen liitteen mukaan.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
Kuljetuspalvelun tuottaminen liitteen mukaan.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)63000000 Hilfs- und Nebentätigkeiten im Bereich Verkehr; Reisebürodienste