Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Fournitures - 23077-2022
Bulgarie-Sofia: Équipements médicaux
2022/S 011-023077
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Доставка на компютърен томограф за Клиника по образна диагностика при УМБАЛ "Света Анна" – София АД
II.1.2)Code CPV principal
33100000 Équipements médicaux
II.1.4)Description succincte:
Обществената поръчка обхваща доставка, монтаж, пускане в експлоатация, обучение на персонала и гаранционна поддръжка на компютърен томограф за Клиника по образна диагностика при УМБАЛ "Света Анна" – София АД, съгласно техническа спецификация, приложена към документацията за участие в процедурата. Медицинската апаратура следва да бъде в пълно съответствие с изискванията и техническите характеристики, посочени в спецификацията, изготвена от Възложителя, приложена към документацията за участие в процедурата. Поръчката ще бъде възложена за период от 12 месеца, като доставката ще се извърши след направена писмена заявка от Възложителя. Лечебното заведение няма задължение за закупуването на медицинската апаратура, предмет на процедурата и описана в документацията за участие.
Участието е комплексно, като участниците подават само една оферта за изпълнение на поръчката и не се допуска представяне на варианти.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 1 166 666.00 BGN
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Участието е комплексно, като участниците подават само една оферта за изпълнение на поръчката и не се допуска представяне на варианти. Срокът за доставка, монтаж, пускане в експлоатация и обучение на персонала е по предложение на участника в календарни дни, не по-дълъг от 120 календарни дни, считано от получаване на писмена заявка от Възложителя. В срока за изпълнение Изпълнителят се задължава да осъществи и следните придружаващи дейности:
- демонтаж на наличния компютърен томограф модел Light Speed VCT
- монтаж и пускане в експлоатация на наличния компютърен томограф в помещение, посочено от Възложителя.
В предмета на поръчката се включват още следните съпровождащи дейности, приложими, както за новия компютърен томограф, така и за наличния:
- изготвяне на инвестиционен проект – фаза технически проекти по всички необходими части (заснемане, архитектура, конструктивен проект, ОВК, електроинсталации, пожароизвестяване и пожаробезопасност) и количествени сметки за тях
- изготвяне на проект за лъчезащита на помещенията и съгласуването му с НЦРРЗ и АЯР
- Изготвяне на технологичен проект за разполагане на компютърните томографи в помещенията.
Участниците следва да предложат гаранционно обслужване на предлаганото медицинско оборудване. Гаранционният срок е по предложение на участника, в месеци, като не може да бъде по-малък от 12 месеца, считано от датата на приемо-предавателния протокол за извършена доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация и обучение на персонала.
Срокът за реакция при повреда е по предложение на участника в часове, не по-дълъг от 4 часа от получаване на уведомление от страна на Възложителя. Плащането се извършва по предложение на участника, в левове, по банков път, при спазване на следната разплащателна схема: 50% от стойността на договора авансово, в срок до 10 (десет) работни дни от подаване на писмена заявка от Възложителя, а останалата част – отложено, в срок не по-дълъг от 60 календарни дни след представяне на следните документи:
- писмена заявка
- фактура
- гаранционна карта
- приемо-предавателен протокол с отразени дейности по доставка, монтаж, въвеждане в експлоатация и проведено обучение на персонал, посочен от Възложителя
- приемо-предавателен протокол за извършени демонтаж, повторен монтаж и пускане в експлоатация на наличния компютърен томограф в помещение, посочено от Възложителя.
Дейностите по набавяне на документите, издавани от Агенцията за ядрено регулиране, свързани с монтажа и пускането в експлоатация на двата компютърни томографа, са задължение на Изпълнителя.
Към техническото си предложение всеки участник следва да приложи следните документи, които са неразделна негова част:
1. Технически документи, брошури и каталози, от които да са видни параметрите на предлаганата от участника медицинска апаратура и нейното съответствие с изискванията на Възложителя, описани в техническата спецификация
2. Ръководство за употреба на български език
3. Заверено от участника копие на оторизационно писмо от производителя на медицинската апаратура или негов оторизиран представител с правото участникът да търгува с негови продукти.