Rechtsgrundlage:
Verordnung (EU, Euratom) Nr. 2018/1046
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lieferung und Anbringung von Beschilderungsprodukten für den Gerichtshof der Europäischen Union
Referenznummer der Bekanntmachung: COJ-PROC-22/023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44423400 Schilder und Zubehör
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Ziel des Auftrags ist die Herstellung, Lieferung, Anbringung und das Abholen diverser Beschilderungselemente in den Gebäuden des Gerichtshofs der Europäischen Union
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 201 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45316200 Installation von Signalanlagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Der Auftragsgegenstand umfasst Folgendes:
— die grafische Gestaltung und das Layout für Beschilderungselemente einschließlich der Evakuierungspläne sowie die Änderung der bestehenden Beschilderungselemente;
— die Ausführung und Übertragung von druckreifen Unterlagen zur Genehmigung und/oder Lieferung von Korrekturfahnen in Form von elektronischen CAD-Dateien des Typs PDF, JPEG, DWG, DXF oder anderer Arten, die anzugeben sind;
— die Fertigung, Bereitstellung und Lieferung sowie die Anbringung;
— der Schutz während der gesamten Dauer der Baustellen, des direkten Umfelds, durch ausreichend widerstandsfähiges Material, um jede Beschädigung zu verhindern;
— die finale Reinigung der Beschilderungselemente und des Standorts (direktes Umfeld; Böden, Wände, Decken...);
— die Erstellung der Unterlagen „wie gebaut“;
— Dienstleistungen in Form von Regiearbeiten für einen für Beschilderungen ausgebildeten Techniker.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Supply and installation of signage products for the Court of Justice of the European Union
Reference number: COJ-PROC-22/023
II.1.2)Main CPV code44423400 Signs and related items
II.1.4)Short description:
The object of the contract is the manufacture, supply, installation and removal of various signage elements in the buildings of the Court of Justice of the European Union.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 201 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)45316200 Installation of signalling equipment
II.2.4)Description of the procurement:
The object of this contract aims to:
— graphic design and layout of signage elements, including evacuation plans, as well as the modification of existing signage elements;
— production and transmission of print proofs for approval, and/or supply of proofs in the form of digitised CAD files of the PDF, JPEG, DWG, DXF type, or others to be specified;
— manufacture, supply, delivery and installation;
— protection throughout the duration of work sites from their direct environment by a sufficiently resistant material, in order to avoid any degradation;
— final cleaning of the signage elements and the site (direct environment: floors, walls, ceilings, etc.);
— preparation of as-built files;
—services on a time and means basis for a qualified signage technician.
Meillä on ilo ilmoittaa, että TED-portaalin uusi versio otetaan käyttöön 29. tammikuuta 2024 (alustava päivä, vahvistetaan myöhemmin!). Haluatko tietää enemmän uusista toiminnoista ja tehdyistä parannuksista? Tutustu artikkeliimme, josta saat lisätietoa tärkeimmistä muutoksista ja uusista toiminnoista.
Järjestelmässä on tällä hetkellä vika, joka vaikuttaa eForms-ilmoituksiin. Vika pyritään korjaamaan mahdollisimman pian. Lisätietoja ja ohjeita on asiaa käsittelevällä sivulla.
Uusi koulutustilaisuus TED-datan uudelleenkäyttäjille 14.12.2023 – ilmoittaudu mukaan!
Tavarat - 232685-2023
Luxemburg-Luxemburg: Kylttien toimittaminen ja asentaminen Euroopan unionin tuomioistuinta varten
2023/S 077-232685
Hankintailmoitus
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Kylttien toimittaminen ja asentaminen Euroopan unionin tuomioistuinta varten
Viitenumero: COJ-PROC-22/023
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi
44423400 Merkit, kyltit ja vastaavat tuotteet
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Sopimuksen tavoitteena on erilaisten kylttien valmistaminen, toimittaminen, asentaminen ja poistaminen Euroopan unionin tuomioistuimen rakennuksiin.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
Arvo ilman alv:tä: 201 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedot
Tämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)
45316200 Merkinantolaitteiden asennustyöt
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Sopimuksen kohteena ovat seuraava toimet:
— kylttien graafinen suunnittelu ja taitto, myös hätäuloskäynnit sekä olemassa olevien kylttien mukauttaminen,
— koevedosten hyväksymistä ja/tai hankintaa koskevien painovalmiiden vedosten toteuttaminen ja lähettäminen DAO-tiedostoina PDF-, JPEG-, DWG-, DXF- tai muissa muodoissa,
— valmistus, hankinta, toimitus ja asennus,
— työmaan koko keston aikainen ympäröivän ympäristön suojelu riittävän kestävillä materiaaleilla kaikkinaisen vahingon välttämiseksi,
— kylttien ja alueen loppupuhdistus (välitön ympäristö: maaperä, seinät, pinnat jne.),
— asianmukaisten toiminta-asiakirjojen laatiminen,
— tekninen avustus kyltteihin erikoistuneelle teknikolle.