Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Sisäinen kilpailutus (DPS) Palvelumuotoilun palveluiden hankinta
Referenznummer der Bekanntmachung: 421248
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Oikeusrekisterikeskus pyysi tarjouksia koskien palvelumuotoilun palveluita tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankintayksikkönä hankinnassa toimi Oikeusrekisterikeskus.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)73220000 Beratung im Bereich Entwicklung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinnan kohteena oli palvelumuotoiluosaaminen Oikeusrekisterikeskuksen käyttöön. Hankittava osaaminen koostuu palvelumuotoilusta sekä UX- / UI -suunnittelusta. Hankinnan tavoitteena oli löytää monipuolista ja asiantuntevaa muotoiluosaamista ratkomaan kompleksisia haasteita digitaalisen kehittämisen ympäristöissä.
Tarkemmin hankinnan kohde on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.