1) prace z hodowli lasu: czyszczenia wczesne: ok. 19 ha, czyszczenia późne: ok. 21 ha, odnowienia: ok. 103 tys. szt. sadzonek, pielęgnowanie upraw: ok. 44 ha, wyprzedzające przygotowanie gleby pod uprawy – ok.133 KMTR, oczyszczanie zrębów ok. 9 ha, wycinanie podszytów ok. 30 ha,
2) prace z ochrony lasu: zabezpieczenie środkiem chemicznym upraw przed zgryzaniem ok.47 ha, wywóz zebranych śmieci z lasu, naprawa grodzeń upraw , poszukiwanie szkodników w ściółce, badania zapędraczenia gleby ok.247 szt., czyszczenie budek dla ptaków ok.170 szt., dowóz materiałów do naprawy grodzeń upraw i budek dla ptaków.
3) prace z ochrony przeciwpożarowej lasu: ok. 90 ciągnikogodzin oraz 300 roboczogodzin na prace wykonane ręcznie przy dogaszaniu i dozorowaniu pożarzyska , porządkowania terenu na pasach przeciwpożarowych po zabiegach pielęgnacyjnych i cięciach rębnych w drzewostanach przylegających do dróg publicznych utwardzonych, czynnych linii kolejowych oraz obiektów poprzez usunięcie martwych drzew, leżących gałęzi, pozostałości poeksploatacyjnych, ściętych nieokrzesanych lub powalonych drzew oraz podszytu i podrostu gat.iglastych w wyjątkiem jodły, polegające na wyniesieniu i rozrzuceniu w odległości co najmniej 30 m od granicy pasa drogowego, parkingu, MPP lub skraju toru kolejowego na pow. Ok 6,11 ha i ok 178 roboczogodzin oraz ok 373 roboczogodzin na pow.ok.31 ha na prace polegające na porządkowaniu terenu /na którym nie wykonywano zabiegów pielęgnacyjnych, jak również związanych z 71 roboczogodzina na pracę związaną z rozmieszczeniem w terenie tablic ppoż.,wykaszaniem pkt czerpania wody, przygotowaniem w bazach sprzętu ppoż.
4) prace z pozyskania i zrywki drewna: ok. 4364 m3 drewna do pozyskania, ok. 4364 m3 drewna do zrywki,
5) prace z utrzymania obiektów edukacyjnych i turystycznych: ok. 30roboczogodzin oraz 20 ciągnikogodzin
6) prace z zakresu utrzymania infrastruktury leśnej: utrzymanie dróg leśnych ok. 250 roboczogodzin i ok. 80 ciągnikogodzin.