Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
DigiFinland - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) - Sovellus- ja ohjelmistokehityspalvelut - Suuntima-palvelun jatkokehitys ja ylläpito
Referenznummer der Bekanntmachung: D/123/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Hankintayksikkö pyysi tarjousta Suuntima-palvelun jatkokehityksestä ja ylläpidosta tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Asiantuntijatiimin tehtävänä on jatkokehittää ja ylläpitää DigiFinlandille siirrettyä Suuntimapalvelua, jonka nykyversio on toteutettu hyödyntäen Reactia/JavaScriptiä, C#/.NETia sekä SQL-tietokantoja. Tämän lisäksi tiimin tehtäviin kuuluu palvelun ylläpito sisältäen ylläpidon
tuen.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne Suuntima-palvelun jatkokehityksestä ja ylläpidosta tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Asiantuntijatiimin tehtävänä on jatkokehittää ja ylläpitää DigiFinlandille siirrettyä Suuntima-palvelua, jonka nykyversio on toteutettu hyödyntäen Reactia/JavaScriptiä, C#/.NETia sekä SQL-tietokantoja. Tämän lisäksi tiimin tehtäviin kuuluu palvelun ylläpito sisältäen ylläpidon tuen.
Suuntima on sähköinen kysymyksiin perustuva segmentoinnin palvelu, jota sosiaali- ja terveydenhuollon asiakas ja ammattilainen käyttävät nyt yhdessä vastaanotolla tai sairaalassa. Suuntima ohjaa asiakasta ja ammattilaista valitsemaan asiakkaalle sopivimman polun palveluineen. Suuntima on tällä hetkellä käytössä muutamissa sairaanhoitopiireissä ja se on siirretty DigiFinlandin omistukseen tammikuusta 2022 alkaen.
Nykyiseen Suuntimaan pääsee tutustumaan osoitteessa https://www.koulutussuuntima.com/.
Hankittavan asiantuntijapalvelun arvioitu alkamisajankohta on huhtikuu 2022. Sopimuskausi on määräaikainen vuoden 2023 loppuun asti. Sopimukseen sisältyy kaksi optiovuotta, katso jäljempänä "Lisähankintamahdollisuuksien kuvaus".
Kilpailutus koskee sopimuskautta.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan ennakoitu laajuus optio huomioiden on 4 500 htp.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Reference number: D/123/2021
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement: