Bauleistung - 248769-2021
Submission deadline has been amended by:  349952-2021
Rumänien-Timișoara: Bauleistungen im Hochbau
2021/S 095-248769
Auftragsbekanntmachung
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Extindere și modernizare Baza Sportivă nr. 1 – Universitatea Politehnică Timișoara
Referenznummer der Bekanntmachung: 02/4269282/2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45210000 Bauleistungen im Hochbau
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Determinarea și justificarea valorii estimate.
Elemente care stau la baza estimării valorii contractului: devizul general intocmit de catre proiectant.
Modul de calcul: calculul valorii estimate pentru executia lucrarilor s-a făcut prin însumarea valorilor aferente liniilor bugetare cuprinse în devizul general al investiţiei „Extindere și modernizare Baza Sportiva nr. 1 – Universitatea Politehnica Timișoara”, astfel:
1.2 Amenajari pentru protectia mediului si aducerea la starea initiala ......... 260.370,67 RON;
4.1 Lucrari de constructii de instalatii ............ 32 798 113,33 RON;
4.2 Montaj utilaje tehnologice........... 413 614,07 RON;
4.3. Utilaje, echipamente tehnologice si functionale cu montaj............... 2 371 003,00 RON.
5.1.1 Lucrari de constructii .............. 1 362 876,47 RON;
Nota: estimarea valorii contractului s-a realizat în conformitate cu art.16 din Legea 98/2016.
Valoarea cheltuielilor aferente cap. 5.3. „Cheltuieli diverse și neprevăzute” nu este inclusa in valoarea estimata de atribuire a contractului lucrari, aceasta va fi inclusa in cadrul contractului de lucrari si vafi utilizata doar daca pe parcursul executiei apar lucrari neprevazute necesare pentru finalizarea obiectivului.
In temeiul art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, modificata si completata, termenul-limita pana la care operatorii economici interesati de participarea la procedura de achizitie publica au dreptul de a solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire este de 15 zile inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor.
Conform obligatiei prevazute la art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, modificata si completata, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si concret la toate solicitarile de clarificari cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Orice solicitare de clarificare transmisa in afara termenelor mentionate mai sus se va considera tardiva.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 37 205 977.54 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Constructia propusa este dezvoltata intre str. Traian Lalescu si terenul de fotbal existent, in curtea Bazai Sportive nr.1 a Universitatii politehnica Timisoara.
Spatii functionale:
— la parter exista o zona de parcaje auto.In zona dinspre terenul de sport exista o serie de functiuni ce deservesc terenul de sport: vestiare, grupuri sanitare, sala de conferinte, cabinet medical,
— la nivelul parterului mai exista o serie de spatii tehnice,
— la etajul 1 o zona de parcaje auto. in zona de sub gradene sunt spatii tehnice,
— La etajul 2 exista doar parcaje auto si casa de scara centrala,
— La etajul 3 exista doua terenuri de sport, doua vestiare care deservesc cele doua terenuri si o cafenea cu spatii anexa.
Spatiile functinale sunt urmatoarele:
Parter: Sc parter = 3778,1 mp, Sc „calda” = 1425,6 mp
Etaj 1: Sc etaj 1 = 3956,9 mp, Sc”calda” =665,25 mp
Etaj 2: Sc etaj 2 = 2864,1 mp, Sc „calda” = 222,55 mp
Etaj 3: Sc etaj 3 = 3057,8 mp, Sc „ calda” = 272,45 mp