Lieferungen - 250447-2023
Submission deadline has been amended by:  313582-2023
Rumänien-Mărișel: Kleinbusse
2023/S 084-250447
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„ACHIZIȚIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNA MARISEL, JUDETUL CLUJ”
Referenznummer der Bekanntmachung: 4485448/1/2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
34114400 Kleinbusse
II.1.4)Kurze Beschreibung:
„ACHIZIȚIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNA MARISEL, JUDETUL CLUJ” conform documentatiei atasate.
Termenul pana la care operatorii economici pot solicita clarificari, in conformitate cu prevederile art.160 alin. (2) din Legea 98/2016 actualizata, este de 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari (daca acestea au fost primite in termen), in conformitate cu prevederile art.161 din Legea 98/2016 actualizata cu 9 zile inainte de data stabilita pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 230 675.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
31681500 Aufladegeräte
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
„ACHIZIȚIE MICROBUZ NEPOLUANT IN COMUNA MARISEL, JUDETUL CLUJ” conform documentatiei atasate. La nivelul comunei Marisel nu exista in prezent nici o statie de reincarcare vehicule electrice si nicun microbuz electric.
Costul stațiilor de reîncărcare pentru microbuzul electric va fi cuprins în costul vehiculului: 1 stație de reîncărcare lentă pentru microbuz, (la autobază).
Lucrările de construcţii pentru branşarea punctelor/stațiilor de reîncărcare a autobuzelor electrice.
Activități de proiectare și asistență tehnică (pentru stațiile de reîncărcare vehicule electrice) – daca va fi cazul.