Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Maskindiskmedel och rengöringsmedel storkök inklusive service
Referenznummer der Bekanntmachung: TF2022/239
II.1.2)CPV-Code Hauptteil39800000 Reinigungs- und Poliermittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Enköpings kommun ska upphandla maskindiskmedel, tork/sköljmedel, granuler och rengöringsmedel etc för storkök.
Anbudsgivaren ska även tillhandahålla nödvändig doseringsutrustning inklusive service och reparation. I upphandlingen ingår transporter kostnadsfritt till varje angiven enhet inom kommunerna.
Enköping och Håbo kommun kommer att vara avropsberättigade på avtalet.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 4 800 000.00 SEK
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39831200 Detergenzien
39831210 Geschirrspülmittel für Spülmaschinen
39831250 Spüllösungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Enköping och Håbo kommun kommer att vara avropsberättigade.