Lieferungen - 258756-2022
Rumänien-Galați: Hühner
2022/S 094-258756
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Carne de pui și lactate
Referenznummer der Bekanntmachung: 3127522/2022/34
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
15112130 Hühner
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia de ,,Carne de pui și lactate’’, conform specificatiilor din caietul de sarcini.
Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor /candidaturilor: 20 zile.
Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare: în a 11 zi înainte de termenul limită stabilit în anunțul de participare simplificat pentru depunerea ofertelor.
Finalizarea procedurii de atribuire prin încheierea contractului de achiziție publică este supusă următoarei condiții suspensive, ce va opera pentru o perioadă de maxim 4 luni de la data limită a depunerii ofertei.
Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea finanțării din fonduri proprii ale Universității, semnarea contractului fiind posibilă doar în situația în care se respectă dispozițiile referitoare la angajarea cheltuielilor din bugetele care intră sub incidența legislației privind finanțele publice, si cu respectarea dispozitiilor Hotărârii nr. 395/2016 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a prevederilor referitoare la atribuirea contractului de achiziție publică/acordului-cadru din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, cu modificările şi completările ulterioare.
În cazul în care, indiferent de motive, obținerea finanțării din fonduri proprii ale Universității nu se realizează, autoritatea contractantă va aplica prevederile art. 212 alin. (1) lit. c) teza a II-a din Legea nr. 98/2016, fiind imposibilă încheierea contractului de achiziție publică.
Ofertantii din cadrul acestei proceduri înteleg că Autoritatea Contractantă și/sau ME nu pot fi considerați răspunzători pentru vreun prejudiciu în cazul anulării procedurii de atribuire, indiferent de natura acestuia și indiferent dacă Autoritatea Contractantă și/sau ME au fost notificați asupra existenței unui asemenea prejudiciu.
Ofertanții din cadrul acestei proceduri acceptă utilizarea conditiilor speciale de mai sus/clauzei suspensive, asumându-și întreaga răspundere în raport cu eventualele prejudicii pe care le-ar putea suferi în situația descrisă.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 620 429.00 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 2
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
Ofertele se pot depune pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
CARNE DE PUI, FICĂŢEI, PIPOTE ȘI INIMI
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15112300 Geflügelleber
60100000 Straßentransport/-beförderung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Achizitia publică de furnizare CARNE DE PUI, FICĂŢEI, PIPOTE ȘI INIMI, compus din: Pulpe pui cu os fara spata; Pulpe pui dezosate fara spata; Piept de pui dezosat si fara piele; Copanele pui (pulpe inferioare); Aripioare de pui; Ficatei de pui congelati – cal.I; Pipote si inimi congelate– cal.I.
SMÂNTÂNĂ, LAPTE, MARGARINĂ ŞI BRÂNZETURI
Los-Nr.: 2
15511210 UHT-Milch
15540000 Käse
Achizitia publică de furnizare SMANTANA, LAPTE, MARGARINA SI BRANZETURI, compus din: Smantana, grasime 20% (cutie 900g); Margarina tip Unirea – grasime 60% (pachet 250g); Lapte de consum tip UHT –grasime 3,5%; Telemea de vaca.