Lieferungen - 268009-2022
România-București: Lenjerie de spital
2022/S 098-268009
Anunț de participare
Produse
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Lenjerie de spital
Număr de referinţă: 4505332202022
II.1.2)Cod CPV principal
39518000 Lenjerie de spital
II.1.4)Descriere succintă:
In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 7 529 400.00 RON
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 4
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 4
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Lenjerie de masa
Lot nr.: 3
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Lenjerie de spital conform caiet de sarcini
Lenjerie spital
Lot nr.: 1
Lenjerie de spital - conform caiet de sarcini
Uniforme medicale
Lot nr.: 2
Produse pacient
Lot nr.: 4