II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Radioaktiiviset lääkevalmisteet, valmisteyhdistelmät radioaktiivista lääkettä varten, säteilylähteet ja teknetiumgeneraattorit
Referenznummer der Bekanntmachung: KHSHP/969/02.08.00.01.00/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tc-99m leimattavat kitit: Difosfonaatti (luuston gammakuvaus)
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Tc-99m leimattavat kitit: Tiatidi / Mertiatidi (munuaistoiminnan tutkimusaine)
Los-Nr.: 2
Tc-99m leimattavat kitit: MIBI (lisäkilpirauhasten gammakuvaukseen)
Los-Nr.: 3
Tc-99m leimattavat kitit: Makroalbumiiniaggregaatti
Los-Nr.: 4
Tc-99m leimattavat kitit: Tetrofosmiini (sydänlihasperfuusio)
Los-Nr.: 5
Tc-99m leimattavat kitit: Kolloidinen albumiini vartijaimusolmuketutkimuksiin
Los-Nr.: 6
Tc-99m leimattavat kitit: Inhalaatiohiilipölykitti
Los-Nr.: 7
Käyttövalmiit radiolääkkeet: P-32 injektioneste
Los-Nr.: 8
Käyttövalmiit radiolääkkeet: I-123 natriumjodidi-injektioneste
Los-Nr.: 9
Käyttövalmiit radiolääkkeet: I-131 kapselit
Los-Nr.: 10
Käyttövalmiit radiolääkkeet: Radium-223-dikloridi
Los-Nr.: 11
Käyttövalmiit radiolääkkeet: Se-75 tauroselkoolihappo
Los-Nr.: 12
Käyttövalmiit radiolääkkeet: I-123 joflupaani
Los-Nr.: 13
Kalibrointi, laadunvalvontalähteet: Co-57 kalibrointipistelähde Siemensin Intevo ja Symbia-SPECT-TT-laitteisiin
Los-Nr.: 14
Kalibrointi, laadunvalvontalähteet: Gd-153 kalibrointisauvalähde Siemensin Intevo ja Symbia-SPECT-TT-laitteisiin
Los-Nr.: 15
Kalibrointi, laadunvalvontalähteet: Co-57 kalibrointilähde pullossa
Los-Nr.: 16
Kalibrointi, laadunvalvontalähteet: Co-57 kobolttikynä, paikannuslähde
Los-Nr.: 17
Kalibrointi, laadunvalvontalähteet: Co-57 tasolähde
Los-Nr.: 18
Mo-99/Tc-99m-generaattori
Los-Nr.: 19