Lieferungen - 268230-2022
Ελλάδα-Φλώρινα: Οχήματα χειμερινής συντήρησης
2022/S 098-268230
Προκήρυξη σύμβασης
Αγαθά
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων με εκχιονιστικό εξοπλισμό για τον Δήμο Φλώρινας
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
34143000 Οχήματα χειμερινής συντήρησης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων (αυτοκινούμενα πολυμηχανήματα) και συνοδευτικού εκχιονιστικού εξοπλίσμού.
Συγκεκριμένα, η προμήθεια αφοράQ
• ένα (1) μεσαίων διαστάσεων καινούργιο όχημα πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V και έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,7m3.
• ένα (1) μικρών διαστάσεων καινούργιο όχημα πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V, έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,5m3 και έναν (1) μύλο αποχιονισμού.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 378 500.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 2
Μέγιστος αριθμός τμημάτων που μπορούν να ανατεθούν σε έναν προσφέροντα: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Προμήθεια δύο οχημάτων πολλαπλών χρήσεων με εκχιονιστικό εξοπλισμό ...(ΤΜΗΜΑ 1)
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
43313100 Εκχιονιστήρες
34144420 Μηχανήματα διασκόρπισης αλατιού
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Το ΤΜΗΜΑ 1 αφορά την προμήθεια ενός (1) μεσαίων διαστάσεων καινούργιου οχήματος πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V και έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,7m3.
Η σύμβαση "Προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων με εκχιονιστικό εξοπλισμό για τον Δήμο Φλώρινας" υποδιαιρείται σε δύο (2) τμήματα και δημοσιεύεται στο ΕΣΗΔΗΣ ανά τμήμα με δύο (2) διαφορετικούς συστημικούς αριθμούς ΕΣΗΔΗΣ (A/A ΕΣΗΔΗΣ: ΤΜΗΜΑ 1-158602, ΤΜΗΜΑ 2 - 158604). Κάθε συμμετέχων θα πρέπει να κάνει χρήση των προαναφερόμενων συστημικών αριθμών ΕΣΗΔΗΣ για την υποβολή προσφοράς στο εκάστοτε τμήμα. Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων (αυτοκινούμενα πολυμηχανήματα) και συνοδευτικού εκχιονιστικού εξοπλισμού.
Συγκεκριμένα, η προμήθεια αφορά
1) ένα (1) μεσαίων διαστάσεων καινούργιο όχημα πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V και έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,7m3.
2) ένα (1) μικρών διαστάσεων καινούργιο όχημα πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V, έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,5m3 και έναν (1) μύλο αποχιονισμού.
Προμήθεια δύο οχημάτων πολλαπλών χρήσεων με εκχιονιστικό εξοπλισμό ...(ΤΜΗΜΑ 2)
Αριθμός τμήματος: 2
43313000 Εκχιονιστήρες και φυσητήρες χιονιού
Το ΤΜΗΜΑ 2 αφορά την προμήθεια ενός (1) μικρών διαστάσεων καινούργιου οχήματος πολλαπλών χρήσεων με μία (1) λεπίδα αποχιονισμού τύπου V, έναν (1) αλατοδιανομέα χωρητικότητας τουλάχιστον 1,5m3 και έναν (1) μύλο αποχιονισμού. Η σύμβαση "Προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων με εκχιονιστικό εξοπλισμό για τον Δήμο Φλώρινας" υποδιαιρείται σε δύο (2) τμήματα και δημοσιεύεται στο ΕΣΗΔΗΣ ανά τμήμα με δύο (2) διαφορετικούς συστημικούς αριθμούς ΕΣΗΔΗΣ (A/A ΕΣΗΔΗΣ: ΤΜΗΜΑ 1-158602, ΤΜΗΜΑ 2 - 158604). Κάθε συμμετέχων θα πρέπει να κάνει χρήση των προαναφερόμενων συστημικών αριθμών ΕΣΗΔΗΣ για την υποβολή προσφοράς στο εκάστοτε τμήμα. Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δύο (2) οχημάτων πολλαπλών χρήσεων (αυτοκινούμενα πολυμηχανήματα) και συνοδευτικού εκχιονιστικού εξοπλισμού.