2. W ramach przedmiotowego postepowania Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zamówienia objętego prawem opcji), o którym mowa w art. 441 p.z.p.
2.1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie obejmującym dostawę i montaż urządzeń oraz skonfigurowanie i uruchomienie systemu kontroli dostępu zgodnie z załącznikami nr 6,7 i 9 do SWZ, z zastrzeżeniem, że:
a) nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy odpowiedzialności Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy – Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu,
b) Zamawiający ma prawo skorzystania z prawa opcji począwszy od dnia zawarcia umowy jednak nie później niż na 4 miesiące przed końcem obowiązywania umowy,
c) Oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji musi mieć formę pisemną i może być złożone przez Zamawiającego tylko jeden raz,
d) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku uzyskania środków finansowych na realizację zamówienia objętego prawem opcji od Dysponenta wyższego stopnia.