II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 254058920223
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord-cadru furnizare consumabile medicale conf fisei de date si caietului de sarcini.Conform art.161dinL.98/2016 Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /inf.suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunere ofertelor in anuntul de participare.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 8 888 359.80 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 90
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 90
Der öffentliche Auftraggeber behält sich das Recht vor, Aufträge unter Zusammenfassung der folgenden Lose oder Losgruppen zu vergeben:
"oferta se poate depune pentru unul sau mai multe loturi”
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Bandaj (fase) elastic cu clip
Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141113 Bandagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini & frecventa contr.subsesv. estimate cu cant.min/max ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru se gasesc in anexa atasata ca doc.in F.D. SICAP
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)18424000 Handschuhe
Fir Polypropilena monofilament oftalmologie
Los-Nr.: 26
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141121 Chirurgische Suturen
Plasturi recoltare si post injectie
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141112 Heftpflaster
Carduri duble pentru indentificarea grupelor sanguine, SERAFOL ABO+D, Kit cu 50 carduri/cartele, cu folii adezive si betisoae omogenizatoare incluse
Los-Nr.: 61
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33124130 Diagnostische Ausstattung
Ace anestezie plexala ( Stimuplex ultra 360º, 20 G )
Los-Nr.: 76
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141321 Anästhesienadeln
Campuri chirurgie 75 x 90 cm, sterile, autoadezive, trilaminate, fara orificiu
Los-Nr.: 65
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)39518200 Operationslaken
Accesorii pentru aparat Bubble CPAP ( nou nascuti )
Los-Nr.: 55
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 87
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22993100 Papier oder Pappe, lichtempfindlich
Vacutainer din plastic 6 ml biochimie - dop rosu cu clot activator , etichetate
Los-Nr.: 44
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141300 Punktions- und Blutentnahmeausrüstung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
Vata ortopedica ( bandaje ortopedice de captusire )
Los-Nr.: 17
Fir chirurgical Nylon nr 5/0 - 10/0, 30 cm, 3/8 spatulat 6,4 cm oftalmo
Los-Nr.: 27
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 72
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141200 Katheter
Cearceaf tip husa, cu elastic pentru fixare la toate cele 4 colturi, 210 x 100cm
Los-Nr.: 82
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33770000 Hygienepapier
Hidrogel in seringa 15 ml
Los-Nr.: 8
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141310 Spritzen
Bratari de identificare transfer termic adult, compatibil cu imprimante termice alimentate cu role
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)22455100 Identitätsarmband
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33157110 Sauerstoffmasken
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42122419 Perfusionspumpen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 38
Hartie crep de impachetat ( impachetata alternativ in doua culori ) pentru sterilizare
Los-Nr.: 60
Tampoane hemostatice tip Merocel
Los-Nr.: 31
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141116 Verpackte Kompressen
Leucoplast (banda adeziva), suport hartie 25mm x 5m
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141111 Klebeverband
Folii izolante pentru arsi, 160cm x 220cm
Los-Nr.: 70
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192150 Therapie-Betten
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32354110 Röntgenfilme
Set campuri pentru chirurgie general, sterile
Los-Nr.: 64
Kit masca oxigen Venturi ajustabila ( masca oxigen, tub gofrat, regulator de debit si tub penru conectarea la oxigen )
Los-Nr.: 53
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141720 Gehhilfsmittel
Ceara hemostatica de oase 2,5 gr.
Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141125 Material für chirurgische Suturen
Carlige pentru stabilizarea capsulei
Los-Nr.: 85
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
4 Cantitatile min./ max.acord cadru sunt in caietul de sarcini & frecventa contr.subsesv. estimate cu cant.min/max ce urmeaza a fi achizitionate pe durata intregului acord cadru se gasesc in anexa atasata ca doc.in F.D. SICAP
Comprese din poliuretan cu hidrogel pentru arsuri
Los-Nr.: 79
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141110 Verbandsmaterial
Trusa de transfuzie sange cu filtru si ac de plastic, cu LUER - LOCK, sterila, ambalat indivizibil...
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33194120 Infusionsbesteck
Set punctie Pigtail pentru punctie vezicala suprapubiana
Los-Nr.: 73
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33181500 Verbrauchsmaterial für Nierenbehandlung
Pansamente oculare adezive ( adult si copii )
Los-Nr.: 33
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141119 Kompressen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 39
Spatule linguale/bucale de unica folosinta, din lemn, sterile ambalate individual
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33131171 Zahnmedizinische Spatel
Set aspiratie cu maner tip Yankauer si tub aspiratie lungime 360 cm, steril
Los-Nr.: 49
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141642 Dränzubehör
Periuta cervicala tip Bradut
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33100000 Medizinische Geräte
Lame bisturiu, nr. 10 - 24 montura standard
Los-Nr.: 41
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42113172 Laufschaufeln
Tub pentru traheostomie nr. 7, 8, 9, steril
Los-Nr.: 67
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 86
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33700000 Körperpflegeprodukte
Accesorii pt electrocauterul Bowa
Los-Nr.: 23
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33160000 Operationstechnik
Circuit de anestezie cu balon de 2l
Los-Nr.: 80
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33171100 Anästhesieinstrumente
Trusa perfuzor cu filtru si ac plastic, cu LUER - LOCK, steril, ambalat indivizibil
Los-Nr.: 13
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 52
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 19
Banda adeziva din netesut, tip Omnifix
Los-Nr.: 20
Cateter vezical de u.f., tip Tiemann cu varf colorat Ch 12, 14, 16, 18, 20
Los-Nr.: 71
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141240 Katheterzubehör
Pulbere hemostatica resorbabila 100%colagen bovin, 1g
Los-Nr.: 88
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 69
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33793000 Glaswaren für Laboratorien
Bratari identificare mame si nou nascuti ( diverse culori )
Los-Nr.: 1
Oferta se dep./lot respect.cant./caract & conditiile.produs.conf.caiet de sarcini.In cazul care se constata ca ofert.admisib.clasate pe primele 5 locuri au preturi egale A.C.va solicita reofert.pt.departajare fara sa afecteze pozitiile superioare in clasament.subs.trimestriale Precizam (cant.min si max)&(valori min.si max) a celui mai mare ctr.subsecv/lot.(24 luni) trimestriale.
Detaliat in Anexa atsata ca document in F.D.Cerintele tehnice definite la nivelul anuntului de participare, caietului de sarcini sau altor documente complementare, prin trimiterea standardelor, la un anumit producator, la marci, brevete, tipuri, la o origine sau la o productie/metoda specifica de fabricatie/prestare/executie, vor fi intelese ca fiind insotite de mentiunea ”sau echivalent”
Pansament Hemostatic resorbabil tip Surgicell din celuloza oxidata regenerata
Los-Nr.: 32
Paturi pentru incalzire pacienti adulti si copii, pentru intreg corpul, compatibile cu aparatul de incalzit SNUGGLE WARM
Los-Nr.: 77
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33171200 Instrumente für Reanimation
Pachet CD si DVD compatibil cu Robot Primera 4201
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30234400 DVDs (Digital Versatile Disks)
Canule rectale, L = 24 cm, Ch 18 - Ch 30, pentru irigator, sterile
Los-Nr.: 36
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141220 Kanülen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 24
Trusa perfuzie citostatice sterile, ambalat indivizibil
Los-Nr.: 15
Cateter cu camera implantabila si ace pentru camera
Los-Nr.: 34
Set cateter venos central cu 2 si 3 lumene, steril
Los-Nr.: 46
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141624 Verabreichungsausrüstung
Scutece ( pampers) ingrijire bolnavi critici marimile M, L, XL
Los-Nr.: 63
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33751000 Einwegwindeln
Cearceaf examinare in rola 60cm x 50m, 2 straturi ( film+plastic/hartie )
Los-Nr.: 66
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33198000 Krankenhausartikel aus Papier
Fir Polyglicolic Acid (PGA)
Los-Nr.: 28
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692000 Arzneimittellösungen
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141641 Sonden
Sistem drenaj rigid cu presiune negativa capacitate 450 ml FG14, FG16, FG18, steril
Los-Nr.: 51
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)44163112 Dränagesysteme
Bisturiu side port 20 G angulat 1,2mm oftalmologic
Los-Nr.: 83
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141411 Skalpelle und Klingen
Set nefrostomie pentru tehnica dintr un singur pas
Los-Nr.: 75
Set cateter cu balon pentru punctie vezicala suprapubiana
Los-Nr.: 74
Sonda aspiratie cu circuit inchis, 72 ore
Los-Nr.: 68
Leucoplast (banda adeziva), suport plastic transparent, rola, 25mm x 5m
Los-Nr.: 12
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 45
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)19640000 Müllsäcke und -beutel aus Polyethylen
Ace punctie sternala osteo - medulara 14 G - 18 G - 70 mm
Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141323 Biopsienadeln
Stilet/Mandren pentru intubare sonda endotraheala Ch 6,5 - CH 16, sterila de u.f.
Los-Nr.: 50
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 56
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33192500 Reagenzgläser
Etichete termice 40x24 mm
Los-Nr.: 7
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30192800 Selbstklebende Etiketten
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 78
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 84
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 58
Comprese sterile 10 cm/10 cm x 50 buc
Los-Nr.: 16
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141118 Wischkompressen
Fir Polypropilena monofilament chirurgie
Los-Nr.: 25
Electrozi de defibrilare pentru aparatul corpulus 3 - adult, copii
Los-Nr.: 90
Robient transfer solutii cu 3 cai, steril, fara tub de extensie
Los-Nr.: 43
Cateter toracic cu trocar pentru drenaj CH20, 22, 24
Los-Nr.: 48
Plosca u.f. 2000ml, pentru barbati si femei
Los-Nr.: 81
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Leucoplast (banda adeziva), suport matase 25mm x 5m
Los-Nr.: 11
Canula pentru administrare oxigen, sterile, cu 2 cai, pentru adulti/copii
Los-Nr.: 35
Canule aspiratie uterina / Canule tip Karman
Los-Nr.: 37
Fire matase ( Black Braided Silk )
Los-Nr.: 29
Lenjerie pat unica folosinta
Los-Nr.: 89
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33772000 Einweg-Papierartikel